18 yaş altı diş teli fiyatları hastanın tedavi durumuna, kullanılan malzemeye ve tedavinin özel veya devlet hastanelerinde yapılmasına göre değişiklik gösterir. Bunların yanı sıra malzemeler yurt dışında üretildiği için euro ve dolar kurunun dalgalanması da fiyatların değişimine sebep olur.

Diş teli tedavisi sadece üst dişlere, alt dişlere veya iki çeneye uygulanabilir. Fiyatlar ise 10.000 – 40.000 TL arasına değişebilir.

18 yaş altı diş teli ne kadar yazımızda detaylı bir şekilde inceleyelim.

18 Yaş Altı Diş Teli Fiyatları 2024

18 yaş altı diş teli fiyatları

Diş teli tedavisinde kullanılan malzemelerin tamamına yakını yurt dışında üretilir. Bu nedenle kur değişimleri tedavi ücretinin de değişmesine sebep olur.

İşte 18 Yaş Altı Diş Teli Fiyatları:

  • Tek çene için yapılan diş teli fiyatları 10.000-15.000 TL,
  • Çift çene için yapılan diş teli fiyatları 10.000-30.000 TL arasında değişir.

18 yaş altı diş teli fiyatları 2024 yılı itibarıyle bu aralıkta değişir. Tek veya çift çene olmasının yanı sıra dişlerdeki bozukluk durumu, planlanan diş tedavi süreci de fiyatları etkileyebilir.

Tedavi süreleri genellikle 6-36 ay arasında değişim gösterir. Bu süreç hastanın tedaviye gösterdiği özene, diş yapısına ve yapılan tedaviye göre şekillenir.

Diş teli fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için;

TIKLAYIN: "Diş Teli Fiyatları 2024 Güncel Veriler: Metal, Lingual, Şeffaf Plak Fiyatı"

18 Yaş Altı Diş Teli Fiyatları Özel Hastaneler

18 yaş altı diş teli fiyatları özel hastaneler için nasıl değişiyor inceleyelim.

Özel kliniklerde diş telleri için 18 yaş altına herhangi bir indirim uygulanmıyor. Bu nedenle tedavi fiyatları da başka parametreler göz önünde bulundurularak belirleniyor.

Gelin Bu Parametreleri Listeleyelim:

  • Diş telinin tek veya çift çeneye uygulanması,
  • Dişlerdeki bozukluğun derecesi,
  • Malzemelerin çeşidi, markası ve sayısı,
  • Tedavi süresi olarak bunları sıralayabiliriz.

Genelleme yapılacak olursa 18 yaş altı diş teli fiyatları özel hastanelerde 20.000-40.000 TL arasında değişir. Özel hastanelerden sonra yazımıza devlet hastaneleri ile devam edelim. 18 yaş altı diş teli fiyatları devlet hastanelerinde ise 18 yaş altı ve 18 yaş üstü olarak değişir.  

Öneri İçerik: Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları

18 Yaş Altı ve Yetişkin Diş Teli Fiyatları

18 yaş altı diş teli fiyatları
18 yaş altı diş teli fiyatları

18 yaş altındaki hastalar için devlet hastanelerinde metal diş teli hizmeti özel hastanelere göre daha uygun fiyatlıdır. Devlet yapılacak olan tedavinin bir kısmını karşılar.

Hasta metal tel tedavisi yerine şeffaf diş teli yaptırmak istediğinde ise fiyatlar daha da yükselir.

Yetişkinlerde ise hem özel hastanelerde hem de devlet hastanelerinde diş teli yaptırmak belli bir ücrete tabiidir. Devlet hastanelerinde daha uygun fiyatlı olan diş telleri özel hastanelerde hastaneye göre değişiklik gösterir.

Fiyat bilgilendirilmesinin net bir şekilde yapılması için hastanın durumunun dikkatli bir şekilde incelenmesi ve hastanın isteklerinin bilinmesi gerekir. Bunun sonucunda en doğru fiyatlandırma yapılabilir.

Gelin şimdi de "18 yaş altı diş teli devlet karşılıyor mu ve ne kadarını karşılıyor?" sorusuna daha detaylı bakalım.

18 Yaş Altı Diş Teli Devlet Karşılıyor mu?

18 yaş altı diş teli fiyatları

18 yaş altı diş teli fiyatları özel hastanelerinde farklı etkenlere göre değişir yazımızda da bu etkenleri sıraladık. Şimdi de devlet hastanelerinde süreç nasıl işliyor ve fiyatlar nasıl değişiyor onu inceleyim. İlk olarak "18 yaş altı diş teli devlet karşılıyor mu?" sorusuyla başlayalım.

18 yaş altındaki kişiler için diş teli masraflarının tamamı devlet tarafından karşılanmaz. Ancak sağlık güvencesi kapsamında bu kişiler için devlet tedavi masraflarının bir kısmını karşılar.

18 yaş altı diş teli fiyatları 12.000 – 25.000 TL arasında değişir. Bu fiyatları daha detaylı inceleyelim.

TDB taban verilerine göre fiyatlar:

  • Çift çeneye yapılan diş teli tedaviler 15.000 – 25.000 TL,
  • Tek çeneye yapılan diş teli tedavileri 12.000-18.000 TL,

18 yaş altı diş teli fiyatları bu şekilde değişir. En doğru şekilde fiyat bilgisi almak için ise diş hekimine başvurmalısınız. Bu sayede sizin probleminize özel tedavi planı oluşturulur ve sonrasında fiyatlandırma yapılır.

Dişlerdeki problemler zaman geçtikçe düzelmez aksine daha da kötü bir hal alır. Bu nedenle diş tedavilerinde erken müdahale oldukça önemlidir. Siz de dişleriniz ve diş sağlığınızla ilgili aklınıza takılan sorular için bizimle iletişime geçebilir ve tedavi planınız için ücretsiz ilk muayene hizmetimizde faydalanabilirsiniz.

Hizmetlerimiz: Ortodonti