İmplant tedavisi, diş kaybı yaşamış hastalara uygulanan bir tedavi yöntemidir. Diş kayıpları hem estetik hem de fonksiyonel açıdan hastaların günlük yaşantısını olumsuz etkilemektedir. İmplantlar sayesinde eksik dişlerin yeri doldurabilir ve ağız sağlığı iyileştirebilir. Alman implant markaları ise tedavideki başarı oranıyla adından söz ettiriyor...

İmplant tedavisinde hastaların en çok araştırma yaptığı konulardan biri de implant markalarıdır. Hem bilinirliği hem de kalitesi nedeniyle Alman ürünleri dünyanın her yerinde sıklıkla tercih edilmekte. Alman implant isimlerini inceleyerek hekim kontrolünde karar verebilirsiniz!

İmplant tedavileri kişinin ağız sağlığı bakımından oldukça önemlidir. Bu nedenle tedavi için kullanılan malzemeye son derece dikkat edilmesi gerekir. Ek olarak Alman implant fiyatları hakkında da bilgiler vereceğiz... İşte detaylar!

En İyi Alman İmplant Markaları | 5 Örnek Marka!

Alman Malı İmplant Markaları
Alman Malı İmplant Markaları

Alman implant markaları, dünya genelinde diş implantı endüstrisinde en iyi ürünler arasında yer almaktadır. Birçok hasta ve diş hekimi implant tedavisi için Alman markalarını tercih etmektedir.

Almanya, diş implantları için dünya çapında kalite standartlarını belirleyen ülkelerden biridir. Alman implant isimleri ve markaları, genellikle deneyimli diş hekimleri tarafından tercih ediliyor. Bu sayede, implantların doğru bir şekilde yerleştirilmesi ve uzun süreli başarı sağlanması daha olasıdır.

Hem kaliteli hem de garanti belgeli olmaları sebebiyle hasta ve hekimlerin ilk tercihleri Alman implant markalarıdır.

Ülkemizde en çok tercih edilen en iyi Alman implant markaları şu şekildedir:

 1. Bego
 2. Camlog
 3. Dentaurum
 4. Bredent SKY
 5. Medentis ICX

Öneri içerik: İmplant Nedir, Ne İşe Yarar?

1- Bego İmplant

Bego İmplant Markası ve Fiyatları
Bego İmplant Markası ve Fiyatları

Bego implant, Almanya merkezli bir diş implantı üreticisidir. Şirket, diş implantları, implant destekli protezler ve diğer dental ürünlerin tasarımı, üretimi ve dağıtımı konusunda uzmanlaşmıştır. Bego implant, 130 senedir insanlara hizmet sunmaktadır. Bu anlamda Alman implant markaları arasında köklü bir geçmişe sahip.

Bego implant, son derece kaliteli malzemeler kullanarak diş implantı üretir. Bu nedenle sektörde en güvenilir markalardan biridir. Sıkı kalite kontrolden geçen Bego implantlar uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Alman implant isimlerini merak ediyorsanız, ilk olarak Bego ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Çeşitli implant tasarımları sunduğu için Bego implant hem diş hekimlerinin hem de hastaların ihtiyaçlarına karşılık verir. İmplantların hastalar tarafından uyumlu bir şekilde kullanılması için farklı boyut ve şekillerdeki abutmentler mevcuttur.

Bego implant kalitesini devamlı artırarak hizmet vermektedir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

2- Camlog İmplant

Camlog Alman İmplant Çeşitleri
Camlog Alman İmplant Çeşitleri

İsviçre merkezli Camlog, Almanya'da da üretim tesislerine sahiptir. Camlog marka implant tıp otoriteleri tarafınca uygun görülmüş ve FDA onayı almıştır. Camlog implantları, özellikle cerrahi implant uygulamaları için optimize edilmiş tasarımlarıyla bilinmektedir. Bu bakımdan Alman implant markaları ve çeşitleri arasında sayılabilir.

Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen Camlog implantlar yüksek hassasiyetle tasarlanır. Uzun ömürlü ve dayanıklı olduğu için sıklıkla tercih edilir.

Öneri içerik: Güncel İmplant Fiyatları

3- Dentaurum İmplant

Dentaurum İmplant
Dentaurum İmplant

Almanya merkezli Dentaurum, implant ürünleri de dahil olmak üzere birçok farklı diş hekimliği malzemesi üretmektedir. Dentaurum implantlar, tıbbi titanyum kullanılarak üretilir.

Dentaurum implantların eni ve boyu küçük olduğu için hem hekim hem de hasta bakımından kullanması son derece konforludur.

Alman implant markaları için listemizin 4. sırasında Bredent SKY bulunuyor. İnceleyelim...

4- Bredent SKY İmplant

Alman İmplant Markaları
Alman İmplant Markaları

Almanya merkezli marka Bredent, dünyanın en iyi implant markalarından biridir. Bredent SKY, implant üretiminin yanı sıra pek çok farklı diş hekimliği malzemesi de üretmektedir. Alman implant markaları arasında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Bredent implantlar, tıbbi titanyumdan yapılmıştır ve yüzeyleri, kemikle daha iyi bir bağlantı için optimize edilmiştir. Bunun yanı sıra Bredent implantları, düşük invaziv cerrahi tekniklerine uygun olarak tasarlanmıştır. Bu sayede hastalar implant cerrahisi sonrası daha hızlı iyileşmektedir.

Bredent implantların başarı oranı son derece yüksektir. Bu nedenle diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilir.

5- Medentis ICX İmplant

Medentis İmplant
Medentis İmplant

En iyi Alman implant markalarından bir diğeri ise Medentix ICX'dir. Bu marka implantların tasarımı ve üretimi, üstün kaliteli malzemeler ve sıkı kalite kontrol prosedürleri ile yapılmıştır. Kullanıcı dostu tasarımları sayesinde Medentis implantlar hekimler tarafından sıklıkla kullanılır.

Aynı Bredent implantları gibi Medentis implantlar da hastaların operasyondan sonra daha kolay iyileşmesi için invaziv cerrahi tekniklerine uygun olarak tasarlanmıştır.

Öneri içerik: İmplant Başarısız Olursa Ne Olur?

Alman İmplant Markaları ve Fiyatları

Alman İmplant Markaları ve Fiyatları
Alman İmplant Markaları ve Fiyatları

İmplant tedavilerinde kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Alman markaları da gerek kalitesi gerekse de uzun ömürlü olmalarından kaynaklı diğer implant markalarına göre daha pahalı olabilir.

Ülkemizde pek çok farklı Alman markası implant kullanıldığı için hem kaliteli hem de kendi bütçenize uygun bir kaliteli bir implant markası bulabilirsiniz.

1 adet implant fiyatı ortalama olarak 8.000 TL'den başlıyor.

Diş implantı fiyatı için net bir bilgi elde etmek istiyorsanız diş hekiminiz ile iletişime geçmelisiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda en doğru ücretlendirme bu şekilde yapılabilmektedir.

İlginizi çekebilir: Alman İmplant Fiyatları

Alman İmplant Markalarının Avantajları

Alman implant isimlerinden en önemli 5 tanesini sizler için sıraladık. Alman implantlarının önemli olmasının nedeni elbette sağlamış olduğu avantajlarıdır. Almant implant markaları şu avantajlara sahiptir:

 • Kaliteli malzeme kullanıldığından dolayı dayanıklıdır. Uzun ömürlü implant tedavisi için rahatlıkla tercih edilebilir.
 • Alman implant çeşitleri daha uzun ömürlü olduğundan dolayı diş sağlığı açısından risksizdir.
 • Bu implantlar çürüme riskine karşı dayanıklıdır.
 • Alman implantları aynı zamanda estetik açıdan da kusursuz bir görünüm sağlar.
 • Maliyetleri diğer markalara göre yüksek olsa da sağlamış olduğu faydalar bakımından oldukça avantajlıdır.

Alman İmplant Markaları Straumann

Alman implant isimleri araştırılırken karşımıza bir marka daha çıkmaktadır: Straumann... Ancak Straumann, gerek kalitesi gerekse de özellikleri bakımından ilk 5'e girmemektedir. Bu nedenle evet, iyi markalardan birisidir diyebiliriz. Ancak en iyi Alman implant markaları içeriğinde yer veremiyoruz.

İlginizi çekebilir: Straumann İmplant Fiyatları

Alman İmplant Yorumları

Alman İmplant Yorumları
Alman İmplant Yorumları

Alman implant markalarını sizler için sıraladık. Peki, bu sıralamayı neye göre yaptık? Elbette Alman implant yorumlarına göre! Yorumları incelediğimizde özet olarak şu bilgilere rastlıyoruz:

 • Kişiler, gerek estetik gerekse de tedavi başarısı açısından Alman implantlarından oldukça memnundur. Bu anlamda Alman implant markaları, gerçekten de ön plana çıkıyor.
 • Fiyatların yüksekliğinden hastalar şikâyetçi... Ancak sağladığı faydalar düşünüldüğünde oldukça etkili markalar diyebiliriz.
 • Alman implant çeşitleri, diş endüstrisinde ön plana çıkmaktadır. Bunun nedeni dayanıklı olması, uzun ömürlü ve kalite içermesidir.

İmplant Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

İmplant seçimi yaparken aşağıdaki unsurlara dikkat edebilirsiniz:

 • İmplantın üretim malzemesini durumunuza uygun olarak seçin. Örneğin titanyum implantları en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.
 • İmplant seçiminde alerjik durumları da dikkate alın. Özellikle titanyum gibi maddelere alerjiniz varsa, buna uygun tercihte bulunmanız gerekir.
 • Seramik ürünler, gerek fiyat gerekse de yan etki bakımından oldukça avantajlıdır. Ancak seçimi mutlaka uzman hekim kontrolünde gerçekleştirmelisiniz.
 • Ağız yapınıza uygun en iyi implant çeşidine hekiminiz karar verecektir.

Alman implant markaları ile ilgili soru ve görüşleriniz için bizimle YORUMLAR bölümünden iletişime geçebilirsiniz.