Törün ÖZER - Proestetik
Törün ÖZER

Prof. Dr.
Törün ÖZER

13.11.1974 Tarihinde Manisa-Akhisar’da üç çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiş, öğrenim hayatına Misak-ı Milli ilkokulunda başlamış ve ortaokul/ lise öğrenimini ise İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamlamıştır.

Üniversiteyi Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamladıktan sonra ışık doğudan yükselir sözüne uygun olarak doktora eğitimi için 1999 yılında Diyarbakır’a gitmiştir. Dicle Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünden 2004 yılında “Ortodonti Doktoru” ünvanını almıştır.

2006 yılında Dicle Üniversitesinde Yardımcı Doçent Dr. ünvanını aldıktan sonra bilimsel çalışmalarına hız vermiştir.

20 Ocak 2009’ta Üniversiteler Arası Kurul’un (ÜAK) belirlediği jüri önünde sınava girerek Ortodonti bilim Dalı’nda “Doçent” olmuştur. 

22 Şubat 1999 - 19 Temmuz 2012 arasında 13.5 yıl boyunca Doğu ve Güneydoğu illerini dolaşarak oradaki güzelliklerin tadına varmış ve gelen misafirlerini rehber gibi gezdirmekten gurur duymuştur.

19 Temmuz 2012 tarihinde Aydın’da, Adnan Menderes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ndeki görevine Dekan Yardımcısı olarak başlamıştır.

14 Nisan 2014’te Profesör ünvanını aldıktan sonra 19 Aralık 2014’te Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin Kurucu Dekan olarak atanmıştır. Lisans eğitiminde 2014 Eylül ayında Diş Hekimliği öğrencilerini kabul eden fakülteden ilk mezunlar 2019 yılında verilmiştir. 2015 yılında ise tüm anabilim dallarında lisansüstü eğitime başlanmıştır. Dekanlığı süresince Diş Hekimliği Fakültesi, Aydın ilinin yanı sıra Muğla, Denizli ve hatta İzmir’den birçok hastanın ağız ve diş sağlığı tedavilerini tamamlamıştır. Fakülte bünyesinde, Ege bölgesinde tek olması ile gurur duyulan yataklı servis ve ameliyathane mevcuttur. Diş hekimi korkusu olan ve zihinsel engelli hastalar için oldukça önem arz eden bu ameliyathane sayesinde büyük çene ameliyatlarının yapılması da mümkün olmuştur. Yürütücüsü olduğu “Diş Sağlığı için Kuşadası’na Yolculuk” projesi dahilinde, Güney Ege Kalkınma Ajansından hibe almış ve Türkiye’de Diş Hekimliği alanında Dental Turizm yapan ilk kamu kuruluşu niteliğini Fakültesine kazandırmıştır.

Şubat 2015 - Ocak 2019 tarihleri arasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde Rektör yardımcısı olarak hizmet vermiştir. Bu görevi sırasında Adnan Menderes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ADÜSEM) Müdürlüğü görevini de sürdürmüştür. Müdürlüğü sırasında ADÜSEM tarafından Adalet Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı ile protokoller imzalayarak Bakanlıklar adına çeşitli sertifika ve yetki belgelerinin verilmesini sağlamıştır.

22 Eylül 2020 tarihinden itibaren, Dokuz Eylül Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı olarak göreve başlamıştır.   

Akademik ilgi alanları; ortodontide konik ışınlı bilgisayarlı tomografi, dijital ortodonti, erişkin ortodontisi ve şeffaf plaklarla yapılan ortodontik tedavilerdir.

Kendisi gibi Diş hekimi olan endodontist Prof. Dr. Senem YİĞİT ÖZER ile evlidir ve  mutlu evliliklerinden Törem isimli bir oğulları vardır.

Yetenekler

Hakkımızda

Kliniğimiz 2011 yılında Doç. Dr. M. Selim Bilgin ve ekibi İzmir Alsancak'ta Pro Estetik Diş Kliniği bünyesinde. 500 m2'ye yakın alanda geniş ve modern bir klinikte tüm diş branşlarında ulusal ve uluslararası tüm hastalara diş hekimliği hizmeti vermekteyiz.

Diş hekimlerimizin tamamı Türk Diş Hekimleri Birliği üyesidir. İngilizce konuşuyorlar ve uluslararası hastalarla diş tedavileri ve gülümsemenizi geri kazandırmak için mevcut seçenekler hakkında bağlantı kurma konusunda çok fazla deneyime sahipler.

ÜCRETSİZ PLANLAYALIM