En iyi implant markaları arasında karşılaştırma yapılırken pek çok kıstas göz önünde bulundurulur. Bunlar implantın üretildiği malzeme, üretilme stili, kullanım ömrü olarak sıralanabilir. Bu sıralamalar genellikle diş hekimlerinin ve kullanıcıların görüşleri dikkate alınarak yapılır.

Eksik dişler için kullanılan bu tıbbi malzeme; hastanın doğal dişi gibi işlevsel olmalı ve estetik olarak güzel, diğer dişlerle uyumlu görünmelidir. Diğer tedavilere kıyasla daha pahalı olmasının sebebi de doğal dişe en yakın çözüm olmasındandır. Diş kayıplarında sıkça tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

İmplantlar her geçen gün yapılan geliştirmelerle hastaya kendi dişine en yakın kullanım deneyimini sunar. Sıralamada üstte olabilmek için hem işlevsel olarak hem de estetik açıdan implantın beklentiyi karşılaması gerekir. Gelin bu yazımızda bir implantı iyi yapan özellikleri ve en iyi implant markalarını inceleyelim.

En İyi İmplant Markaları 2023 Sıralaması

en iyi implant markaları

Düzenli ağız bakımı ve dikkatli kullanım ile implantlar 10-15 yıl kullanılabilen tıbbi malzemelerdir. Bu kadar uzun süreli kullanım için de kaliteli malzemeler ile üretilmiş olması gerekir. İşte kaliteli malzemeyle üretim yapan en iyi implant markaları 2023 sıralaması:

1-Nobel Biocare

En iyi implant markaları sıralamasına Nobel Biocare ile başlayalım. İsviçre merkezli bir üretici olan Nobel Biocare markasının farklı ağız yapıları için özelleştirdikleri diş implantları vardır. Dünya genelinde özellikle implantlar söz konusu olduğunda öne çıkar. Yüksek kalitede ürettikleri ürünlerinde fiyatlar da doğal olarak diğer implant markalarına göre daha fazladır.

Özellikle AR-GE çalışmaları ile implantlarını her gün daha da ileri bir seviyeye taşırlar. “All in Four Implant” ile birden fazla diş kaybı yaşayanlara veya dişlerini tamamen kaybetmiş kişilere implantlar uygulanabilir. Kişiye uygun planlanan bu tedaviyle de marka adını duyurmuştur.

2-Straumann

İsveç menşeli bu marka tasarımda farklı ağız yapılarını dikkate alarak ürünlerini geliştiriri. Kullanıcılara düzgün kullanımda ömür boyu kullanım garantisi sağlar. Ürünlerinin içeriğinde %85 titanyum ve %15 zirkonyum bulunur. İmplant hızlı bir şekilde hastanın çene yapısına uyum sağlar.

Straumann implantları hakkında daha detaylı bilgi almak için “Straumann İmplant Fiyatları Ne Kadar? Tüm Çeşitler!” adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Öneri İçerik: Straumann İmplant Fiyatları

3-Medentika

Almanya’da 2005 yılında kurulan Medentika kısa sürede diş implant sektöründe önde gelen bir marka haline gelmiştir. Dayanıklı ve uzun ömürlü ürünleri ile kullanan kişilere konfor sağlar. Özellikle hareketli protez kullanan hastalar için ürünleri daha uygundur.

4-Astra Tech

İsveç’te kurulan Astra Tech Avrupa’nın pek çok ülkesinde ilk tercih edilen markalardan biridir. Üretim teknolojilerinin gelişmişliği sayesinde hem sağlamlığı hem de estetik görünümü hastaya sunar. Uzun süreli kullanım imkanı veren bu implant FDA onaylıdır.

5-MegaGen

Uzman doktor kadrosu ile Kore’de kurulan MegaGen yüksek kalite implantları ile bilinir. Hem hastaya hem de tedaviyi yapan diş hekimine sunduğu konfor ve kolaylık sayesinde en iyi implant markaları arasına girer. FDA onaylı ürünleri insan sağlığına zarar verecek herhangi bir zararlı madde içermez.

En İyi İmplant Markası Hangi Ülkenin?

en iyi implant markaları

En iyi implant markası hangi ülkenin diye merak edenler için tek bir ülke söylemek zordur. Dünya genelinde Türkiye dahil pek çok ülkede diş sağlığı ürünleri geliştirilmektedir. Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte bu ürünler daha iyi hale getirilir. Genel olarak sektöre yön veren ülkelerden bahsedecek olursak Almanya ve İsveç diyebiliriz.

Almanya Medentika markası ile İsveç de Nobel Biocare, Astra Tech ve Straumann ile öne çıkar. Bu markalar dünyanın en iyi implant markaları arasındadır. Kendi diş sağlığınız adına uzun süreli bir yatırım yapmak için diş doktorunuzun da tavsiyelerini göz önünde bulundurarak bu implantlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Öneri İçerik: Alman İmplant Markaları

En İyi İmplant Markaları Yerli Üretim

En iyi implant markaları arasında yerli üretilmiş pek çok marka vardır. Bunlar da kaliteli malzemeler ile yıllar süren araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucu üretilir. İşte en iyi Türk implant markaları:

1-Bilimplant

Yerli üretimde AR-GE çalışmalarına oldukça özen gösteren ürünlerini her geçen gün geliştiren bir markadır. Türkiye'deki implant üreticileri arasından bu yönüyle öne çıkar. Henüz 2014 yılında kurulmuş olsa da sektörde kendini dünya çapında göstermeyi başarmıştır.

2-Implance

FDA onaylı tek Türk implant markası olan Implance ürünleri en güvenilir markalar arasındadır. Ürünlerinde insan sağlığına zarar veren herhangi bir kimyasal bulunmaz. Yurtdışına olan ihracat oranı da oldukça yüksektir.

3-NucleOSS

İzmir’de kurulan NucleOSS en köklü implant üreticileri arasındadır. Diş hekimleri tarafından markanın ürünleri sıkça tercih edilir. Farklı çeşitte implantlar üzerine araştırmalar yapmaya devam etmektedirler.

4-DTI

DTI diğer implant çeşitlerine göre uygun fiyatlarıyla öne çıkan bir markadır. Uygun fiyat ve kaliteli ürün performansı sayesinde hem hastalar için hem de hekimler için avantajlı bir implant markasıdır. AR-GE depertmanları da her geçen gün ürünlerini iyileştirmek adına çalışmalar yapar.

İmplant Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

en iyi implant markaları

İmplantlar uzun süreli kullanılan tıbbi malzemelerdir. Bu nedenle kaliteli bir ürün seçimi uzun vadeli kullanım ve rahatlık açısından oldukça önemlidir. Peki bir implantın kalitesi nelere bağlıdır ve implant nasıl seçilebilir?

İşte 3 Adımda İyi Bir İmplant Seçimi Yapmak:

  1. Üreticinin üretim deneyimi ne kadar uzunsa ürünleri o kadar gelişmiş hale gelir. Bu nedenle uzun süreli üretim yapan markaları tercih edebilirsiniz.
  2. Markanın AR-GE çalışmalarına verdiği önem de ürünlerin kalitesini gösterir. AR-GE üzerine çalışmalar yapan markaların implantlarına yönebilirsiniz.
  3. Diş hekimlerinin genel olarak tercih ettiği markaları inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.

Sonuç olarak pek çok marka implant üretimi yapar. Sizin için en doğru implantı en iyi implant markaları arasından diş hekiminizin danışmanlığı ile seçebilirsiniz. Diş hekiminiz tecrübesi sayesinde sizin için en uygun olabilecek seçenekleri sıralar. Siz de bunlar arasından seçim yapabilirsiniz.

İmplant uygulaması hakkında bilgi almak ve ücretsiz muayene hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İmplant fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için de “İmplant Fiyatları 2023 – GÜNCEL FİYAT LİSTESİ!” yazımıza göz atabilirsiniz.

Öneri İçerik: İmplant Fiyatları 2023 – GÜNCEL FİYAT LİSTESİ!