All On 4 - Proestetik
All On 4

All On 4

Uzun yıllardır diş hekimleri tarafından uygulansa da son yıllarda popülerliğini giderek arttıran All-on-4 implantlar sayesinde diş kaybı yaşamış hastalara full ağız diş sağlanmaktadır. All-on-4 implantlar sayesinde kısa süre içerisinde sabit protez üretilir ve hasta hayalini kurduğu gülüşe kavuşabilir.

All On 4

All On 4 İmplant Nedir?

All on 4 implant, diş ya da çenede kemik kaybı yaşamış hastalara kısa süre içerisinde sabit diş sağlamak amacıyla başvurulan tedavi yöntemidir. All on 4 implantlar, geleneksel implantların aksine çeneye özel açılar ile yerleştirilir. Bu sayede kemik kaybı yaşamış hastalarda bile implant tedavisi başarı ile sonuçlanır.

Geleneksel implant tedavilerinde, tüm dişlerin eksik olduğu bir çeneyi desteklemek için 8 ile 10 arası implanta ihtiyaç duyulur. Özel açılar ile yerleştirilen all on 4 implantlar sayesinde yalnızca 4 implant sabit dişlere sahip olmak için yeterlidir.

Neden All On 4 İmplant?

 • Yalnızca 4 implant, bir çenedeki bütün dişleri destekleyebilir.
 • Sinüs liftinge ihtiyaç duyulmaz.
 • Açılı yerleştirildiği için kemiğin en güçlü olduğu noktalara yerleştirilir. Bundan dolayı anatomik yapı zarar görmez.
 • İyileşme süresi daha kısadır.
 • Tedavinin başarı oranı oldukça yüksektir.

All on 4 Dental İmplant Prosedürü

All on 4 dental implant uygulaması şu şekilde ilerlemektedir;

 1. İmplantların tam olarak hangi noktalara yerleştirileceğini belirlemek için panoramik film ya da 3 boyutlu çene tomografisi çekilir.
 2. İmplant yerleri belirlendikten sonra lokal anestezi uygulanır.
 3. Tek bir çeneye toplamda 4 implant yerleştirilir: 2 implant en ön kısma, 2 implant ise arka kısımlara.
 4. En arkaya yerleştirilen 2 implant 45 derece açı ile, ön taraftaki 2 implant ise 90 derecelik açı ile yerleştirilir.
 5. Ameliyat sonrası hastanın iyileşmesi için en az 3 aylık süreye ihtiyaç duyulur. Bu süre zarfında geçici diş temin edilir. Hasta bu şekilde yemek yiyebilir ve görüntüsünü koruyabilir.
 6. Hasta iyileştikten sonra geçici dişler çıkarılır. Laboratuvar ortamında hazırlanan sabit protezler takılır.

Hakkımızda

Kliniğimiz 2011 yılında Doç. Dr. M. Selim Bilgin ve ekibi İzmir Alsancak ta Pro Estetik Diş Kliniği bünyesinde 500 m2'ye yakın alanda geniş ve modern bir klinikte tüm diş branşlarında ulusal ve uluslararası tüm hastalara diş hekimliği hizmeti vermekteyiz.

Diş hekimlerimizin tamamı Türk Diş Hekimleri Birliği üyesidir. İngilizce konuşuyorlar ve uluslararası hastalarla diş tedavileri ve gülümsemenizi geri kazandırmak için mevcut seçenekler hakkında bağlantı kurma konusunda çok fazla deneyime sahipler.

ÜCRETSİZ PLANLAYALIM

Sinüs Lifting / Kemik Grefti
Sinüs Lifting / Kemik Grefti

Sinüs Lifting / Kemik Grefti

Kemik grefti köprü çalışmaları ve diş implantları ile yakından ilgilidir. Restorasyonun başarısı için implant bölgesinde…

Tedavi Süresi

6-12 Ay

Gummy Smile
Gummy Smile

Gummy Smile

Gummy Smile, kişi gülümserken ya da konuşurken damağın ortalama 2 mm'den daha fazla görünmesi durumuna…

Tedavi Süresi

6 Gün

Kaplama
Kaplama

Kaplama

Inley-onley dolgular, porselen, kompozit, ve lamine veneer kaplamalar, hafif ile orta derecede hasarlı dişlere uygulanması…

Tedavi Süresi

6 Gün

Hollywood Smile
Hollywood Smile

Hollywood Smile

Dişlerinizi mükemmel şekline, boyutuna ve rengine kavuşturarak estetik bir gülüşe kavuşmanızı sağlıyoruz. İzmir'de Hollywood Smile…

Tedavi Süresi

6 Gün