Bonding - Proestetik
Bonding

Bonding

Bonding, diş boşluğunu doldurmak, renk eşitsizliğini gidermek ya da çatlak ve kırık dişleri onarmak gibi çeşitli sebeplerden başvurulan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Bonding tedavisi sayesinde hasta estetik ve doğal bir gülüşe tekrardan kavuşabilir.

Bonding

Bonding Nedir?

Bonding işlemi, diş rengine uygun bir kompozit reçine ile dişlere yeniden şekil verme ve dolgu yapma işlemine denir. Diş rengine uygun olan bu dolgular sayesinde diş arasındaki boşluklar kısa sürede kapatılır ve hasta estetik bir gülüşe sahip olur.

Bonding, estetik diş hekimliği alanında değerlendirilen en popüler uygulamalar arasındadır. İşlem son derece basit ve ağrısızdır. Bu nedenle pek çok hasta tarafından tercih edilir.

Bonding Prosedürü

Bonding prosedürü, klinikte gerçekleştirilir ve maksimum 1 saat sürer.

  • İlk olarak, hastanın diş rengine mümkün olduğunca yakın bir kompozit reçine rengi seçilir.
  • Ardından, yapıştırma materyalinin dişlere yapışmasına yardımcı olan bir sıvı uygulanır.
  • Sonrasında, kompozit reçine dişlere uygulanır, istenilen şekle getirilir ve yüksek yoğunluklu ışık ile sertleştirilir.
  • En son olarak, reçine sertleştikten sonra birkaç rötuş yapılır. Bonding uygulaması yapılan dişler, diğer doğal dişlere benzeyene kadar parlatma işlemi yapılır.

Hakkımızda

Kliniğimiz 2011 yılında Doç. Dr. M. Selim Bilgin ve ekibi İzmir Alsancak ta Pro Estetik Diş Kliniği bünyesinde 500 m2'ye yakın alanda geniş ve modern bir klinikte tüm diş branşlarında ulusal ve uluslararası tüm hastalara diş hekimliği hizmeti vermekteyiz.

Diş hekimlerimizin tamamı Türk Diş Hekimleri Birliği üyesidir. İngilizce konuşuyorlar ve uluslararası hastalarla diş tedavileri ve gülümsemenizi geri kazandırmak için mevcut seçenekler hakkında bağlantı kurma konusunda çok fazla deneyime sahipler.

ÜCRETSİZ PLANLAYALIM

All On 4
All On 4

All On 4

Uzun yıllardır diş hekimleri tarafından uygulansa da son yıllarda popülerliğini giderek arttıran All-on-4 implantlar sayesinde…

Tedavi Süresi

2-6 Ay

Invisalign®
Invisalign®

Invisalign®

Invisalign® ortodonti için önemli bir gelişmedir. Dişe takılan ve görüntüsü kişiyi rahatsız eden metal teller…

Tedavi Süresi

6-12 Ay

Hollywood Smile
Hollywood Smile

Hollywood Smile

Dişlerinizi mükemmel şekline, boyutuna ve rengine kavuşturarak estetik bir gülüşe kavuşmanızı sağlıyoruz. İzmir'de Hollywood Smile…

Tedavi Süresi

6 Gün

Hacamat
Hacamat

Hacamat

Hacamat; kandaki toksinleri emen ve vücuttan atan bir tedavi yöntemidir. Aynı zamanda kandaki dolaşımı hızlandırır…

Tedavi Süresi

6 -12 Gün