Diş Köprüsü - Proestetik
Diş Köprüsü

Diş Köprüsü

Eksik dişlerin bıraktığı boşluklar, kalan dişlerin dönebilmesine veya boşluklara kaymasına neden olur. Bu durumdan kaynaklı diş ve çenede çeşitli problemler ortaya çıkar. Bu nedenle, en kısa sürede eksik dişin olduğu boşluğu doldurmak önemlidir.

Diş Köprüsü

Diş Köprüsü Nedir?

Diş köprüsü, eksik dişin boşluğunu dolduran tedavi yöntemine denir. Bir veya birden fazla dişiniz eksikse köprü tedavisine başvurulabilir. Boşluğun yan taraflarında bulunan sağlam dişlerden destek alınarak yapılan köprüler, diş eksikliğini gidererek hastanın rahat çiğneme yapabilmesini sağlar.

Köprü tedavisinde yapılacak dişin ham maddesini kendiniz seçebilirsiniz. Diş hekimimiz, eksik dişin konumuna, işlevine, hastanın estetik kaygılarına ve tedavinin maliyetine göre hangi malzemenin tercih edilmesi gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacaktır. En sık tercih edilen porselen veya seramik köprüler, doğal diş renginize uygun hale getirilebilir.

köprü

Diş Köprüsünün Faydaları

Eksik dişlerin bıraktığı boşluklar, kalan dişlerin dönebilmesine veya boşluklara kaymasına neden olur. Eksik dişlerin neden olduğu dengesizlik, diş eti hastalıklarına ya da temporomandibular eklem (TME) bozukluklarına da yol açabilir.

Köprüler;

  • Gülümsemenizi ve doğru çiğneme fonksiyonlarınızı geri kazanmanıza,
  • Yüzünüzün şeklini korumanıza,
  • Isırırken uyguladığınız kuvveti eşit bir şekilde dağıtmanıza,
  • Ağzınızdaki sağlam dişlerin, eksik diş bulunan bölgeye doğru kaymasını engellemenize olanak sağlamaktadır.

Hakkımızda

Kliniğimiz 2011 yılında Doç. Dr. M. Selim Bilgin ve ekibi İzmir Alsancak'ta Pro Estetik Diş Kliniği bünyesinde 500 m2'ye yakın alanda geniş ve modern bir klinikte tüm diş branşlarında ulusal ve uluslararası tüm hastalara diş hekimliği hizmeti vermekteyiz.

Diş hekimlerimizin tamamı Türk Diş Hekimleri Birliği üyesidir. İngilizce konuşuyorlar ve uluslararası hastalarla diş tedavileri ve gülümsemenizi geri kazandırmak için mevcut seçenekler hakkında bağlantı kurma konusunda çok fazla deneyime sahipler.

ÜCRETSİZ PLANLAYALIM

Hollywood Smile
Hollywood Smile

Hollywood Smile

Dişlerinizi mükemmel şekline, boyutuna ve rengine kavuşturarak estetik bir gülüşe kavuşmanızı sağlıyoruz. İzmir'de Hollywood Smile…

Tedavi Süresi

6 Gün

İzmir Diş İmplantı
İzmir Diş İmplantı

İzmir Diş İmplantı

Dişlerinizdeki kayıplar gülüşünüze engel olmasın! İzmir’de diş implant tedavisini en kaliteli ürünlerle sizlere sunuyoruz. Pro…

Tedavi Süresi

2-4 Ay

Protez
Protez

Protez

Protez, diş, diş eti ve ağız içi dokuların zarar gördüğü ya da diş kayıplarının yaşandığı…

Tedavi Süresi

5 Gün

Diş Köprüsü
Diş Köprüsü

Diş Köprüsü

Eksik dişlerin bıraktığı boşluklar, kalan dişlerin dönebilmesine veya boşluklara kaymasına neden olur. Bu durumdan kaynaklı…

Tedavi Süresi

6 Gün