Gummy Smile - Proestetik
Gummy Smile

Gummy Smile

Gummy Smile, kişi gülümserken ya da konuşurken damağın ortalama 2 mm'den daha fazla görünmesi durumuna denir. Bu durum, estetik açıdan kişiye rahatsızlık hissi verebilir. Gülerken diş eti görünmesinin pek çok sebebi olduğu gibi tedavi yöntemleri de çeşitlidir. Kliniğimizde bulunan uzman hekimler tarafından en doğru tedavi planlanır ve uygulanır.

Gummy Smile

Gummy Smile Tedavi Yöntemleri

  1. Kuron Boyu Uzatma: Dişin üzerinde bulunan dişeti dokusunun çekilmesi veya dişin altındaki kemik yapısının düzenlenmesi ile gerçekleştirilen tedavi yöntemidir. Gingivektomi, Flep cerrahisi ya da Gingivoplasti de bu amaçla uygulanan tedavi yöntemleridir. İşlem, lokal anestezi altında gerçekleştirilir.
  2. Botulinum Toksin Enjeksiyonu: Lokal anestezi sonrası belirlenen bölgelere botulinum toksin enjekte edilir. Üst dudak kaslarına uygulanan botoks sayesinde, konuşurken ya da gülümserken dudağın gereğinden fazla yukarı doğru çekilmesi engellenir.
  3. Ortodontik Tedavi veya Ameliyat: Ortodontik tedavi ile dişler normal konumlarına getirilebilir. Cerrahi işlem sayesinde ise üst çene yukarı gömülür ve gülümserken diş eti görünümü azaltılır.

Hakkımızda

Kliniğimiz 2011 yılında Doç. Dr. M. Selim Bilgin ve ekibi İzmir Alsancak ta Pro Estetik Diş Kliniği bünyesinde 500 m2'ye yakın alanda geniş ve modern bir klinikte tüm diş branşlarında ulusal ve uluslararası tüm hastalara diş hekimliği hizmeti vermekteyiz.

Diş hekimlerimizin tamamı Türk Diş Hekimleri Birliği üyesidir. İngilizce konuşuyorlar ve uluslararası hastalarla diş tedavileri ve gülümsemenizi geri kazandırmak için mevcut seçenekler hakkında bağlantı kurma konusunda çok fazla deneyime sahipler.

ÜCRETSİZ PLANLAYALIM

Ozon Tedavisi
Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi, oksijen ve ozon karışımının uygun miktarlarda vücut boşluklarına ya da dolaşım sistemine uygulanmasıdır.…

Tedavi Süresi

6-12 Ay

Diş Köprüsü
Diş Köprüsü

Diş Köprüsü

Eksik dişlerin bıraktığı boşluklar, kalan dişlerin dönebilmesine veya boşluklara kaymasına neden olur. Bu durumdan kaynaklı…

Tedavi Süresi

6 Gün

Invisalign®
Invisalign®

Invisalign®

Invisalign® ortodonti için önemli bir gelişmedir. Dişe takılan ve görüntüsü kişiyi rahatsız eden metal teller…

Tedavi Süresi

6-12 Ay

Protez
Protez

Protez

Protez, diş, diş eti ve ağız içi dokuların zarar gördüğü ya da diş kayıplarının yaşandığı…

Tedavi Süresi

5 Gün