Lamine Kaplama - Proestetik
Lamine Kaplama

Lamine Kaplama

Aynada gülüşüne baktığınızda mutlu değil misiniz? Dişlerinizdeki boşluklardan, düzensizlikten ve dişlerinizin renginden memnun değil misiniz? Lamine kaplama sayesinde yepyeni ve güzel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Lamine Kaplama

Lamine Kaplama Nedir?

Lamine, dişlerin yalnızca ön yüzeyine yerleştirilen yaprak porselen kaplamalardır. Lamine kaplama, dişleri yeniden şekillendirmenin, boşlukları kapatmanın, kırıkları düzeltmenin ve gülümsemenizi kalıcı olarak beyazlatmanın en ağrısız yoludur. Lamine kaplama, lekeli, kırık, rengi bozulmuş, hizası bozuk dişler için ve hatta diş köprüsünü canlandırmak için etkili bir kozmetik çözümdür.

Ağız ölçüsü alındıktan sonra laboratuvar ortamında hasta için özel olarak hazırlanan lamineler, ağız ve diş bakımı iyi sağlandığında 20 yıldan uzun süre kullanılabilir. Bu nedenle hem hastalar hem de hekimler tarafından sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemleri arasındadır.

Lamine Kaplama (Veneer) Avantajları Nelerdir?

Lamine kaplama, pek çok avantaja sahip estetik diş kaplama yöntemlerinden bir tanesidir.

  • Lamine veneer, dişlerin rengini, görüntüsünü ve şeklini dönüştürür.
  • Lekeler, çatlaklar ve dişler arasında oluşan boşluklar lamine kaplama sayesinde kapatılır. Hasta, bu tedavi sonrası estetik bir gülüşe sahip olur.
  • Lamineler, doğal diş dokusuyla uyumludur.
  • Dişin sadece ön yüzeyine uygulanır. Bu nedenle doğal diş yapısı maksimum seviyede korunmuş olur.
  • Diş çekimine gerek yoktur.
  • Düzenli ağız ve diş bakımı sağlandığında, lamine kaplamalar çok uzun seneler kullanılabilir.
  • Birkaç ziyarette tedavi tamamlanır. Hastanın güzel bir gülüşe sahip olabilmesi için uzun seneler beklemesine gerek yoktur.

Lamine kaplama geleneksel kaplamaların gerektirdiği hassas diş yapısını bozmadan, mevcut dişlerin üzerine yerleştirilen ve kontakt lens kadar ince yapılabilen porselen kaplamadır.

Lumineers, lamine tedavisine çok benzer başka bir tedavi yöntemidir. Sadece patentli Cerinate porselenden yapılabilir. Bu da, sadece bizim gibi LUMINEERS sertifikalı diş hekimleri tarafından uygulanabilir. İki ya da üç ziyarette lumineers kaplama tedavisi kliniğimizde tamamlanabilir.

lamine kaplama

Hakkımızda

Kliniğimiz 2011 yılında Doç. Dr. M. Selim Bilgin ve ekibi İzmir Alsancak'ta Pro Estetik Diş Kliniği bünyesinde 500 m2'ye yakın alanda geniş ve modern bir klinikte tüm diş branşlarında ulusal ve uluslararası tüm hastalara diş hekimliği hizmeti vermekteyiz.

Diş hekimlerimizin tamamı Türk Diş Hekimleri Birliği üyesidir. İngilizce konuşuyorlar ve uluslararası hastalarla diş tedavileri ve gülümsemenizi geri kazandırmak için mevcut seçenekler hakkında bağlantı kurma konusunda çok fazla deneyime sahipler.

ÜCRETSİZ PLANLAYALIM

Protez
Protez

Protez

Protez, diş, diş eti ve ağız içi dokuların zarar gördüğü ya da diş kayıplarının yaşandığı…

Tedavi Süresi

5 Gün

Lamine Kaplama
Lamine Kaplama

Lamine Kaplama

Aynada gülüşüne baktığınızda mutlu değil misiniz? Dişlerinizdeki boşluklardan, düzensizlikten ve dişlerinizin renginden memnun değil misiniz?…

Tedavi Süresi

6-12 Ay

Invisalign Teen
Invisalign Teen

Invisalign Teen

Gençseniz eğer uğraşacak çok şeyiniz var demektir. Çarpık ve yamuk dişlerin bunlardan birisi olmasına gerek…

Tedavi Süresi

6-12 Ay

Ozon Tedavisi
Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi, oksijen ve ozon karışımının uygun miktarlarda vücut boşluklarına ya da dolaşım sistemine uygulanmasıdır.…

Tedavi Süresi

6-12 Ay