Protez - Proestetik
Protez

Protez

Protez, diş, diş eti ve ağız içi dokuların zarar gördüğü ya da diş kayıplarının yaşandığı durumlarda uygulanan tedavidir. Protez dişler, kaybedilen dişlerin yerine konmak için laboratuvar ortamında özel olarak hazırlanır. Kliniğimizde bulunan laboratuvar sayesinde hızlı protez yapımı ve hasar görmüş protezler için 24 saat içerisinde onarım sağlıyoruz!

Protez

Protez Diş Nedir?

Diş kırılması, diş çürümesi gibi çeşitli sebeplerden diş kaybı yaşamış bireyler için laboratuvar ortamında özel protezler üretilmektedir. Protez dişler, diş kaybı yaşamış, ekonomik ve hızlı restorasyon diş tedavisi arayışında olanlar için en uygun tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. 

Hastalar yetersiz beslenme, genetik faktörler, kötü ağız hijyeni ve travmalar gibi çeşitli sebeplerden dolayı diş kaybı yaşayabilmektedir. Ağız içerisindeki bütün dişlerini kaybetmiş bireylerin yanı sıra az sayıda diş kaybı yaşayan bireyler de protez diş sahibi olabilmektedir.

Protez Diş Çeşitleri


Protezler, doğal dişlerin yerini tutacak şekilde tasarlanır. Bunun yanı sıra protez, takan kişiye daha fazla konfor ve daha iyi çiğneme sağlayan bir implant prosedürüyle de stabilize edilebilir.

Protezler, hastanın ağız içi ölçüsü alındıktan sonra laboratuvar ortamında özel olarak hazırlanmaktadır.

  • Hareketli protezler: Halk arasında takma diş olarak da bilinirler. Hareketli protezlerin düzenli olarak çıkarılıp temizlenmesi gerekir. Aksi halde ağız içerisinde bakteri oluşumu artmaktadır.
  • Sabit protezler: Kalıcı köprüler olarak da bilinirler. Ağız içerisine sabitlenirler. Takılıp çıkarılmazlar. Ağız içerisindeki eksik diş sayısı fazla ise sabit protezler tercih edilebilir.
  • İmplant destekli protezler: Dental implant kullanılarak desteklenen protez çeşididir. İmplantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra protez yerleştirilir. Hem hareketli hem de sabit protezler implant ile desteklenebilir.
  • İmmediate protezler: Diş çekimi sonrası hastanın uzun süre dişsiz kalmaması adına geçici olarak sağlanan protezlerdir. Hasta iyileştiğinde bu protezler çıkarılır.
  • Parsiyel protezler: Diş eksikliğinin yalnızca bazı bölgelerde olduğu durumlarda tercih edilir. Dişe takılıp çıkarılabilir üretilirler. Doğal dişe estetik açıdan benzerler.

Protez Reline Sağlıyoruz

Neden Ofis İçi Reline Yerine LAB RELINE Kullanmalısınız?
Daha dayanıklı - yüksek ısı ve basınç altında üretilmiştir
Leke ve kırılmaya karşı dayanıklı - bir yıldan kısa süreye karşı 10 yıldan fazla dayanabilir
Daha iyi uyum - daha yumuşak ölçü malzemeleri daha doğru bir takma diş oluşturur
Dayanma gücü - bent sonrası setler (takma diş ile damak arasında hava geçirmez bir sızdırmazlık sağlamak için tam bir takma dişin arka uzantısı) laboratuar hatlarında mevcuttur, protezlerin yerinde kalmasına yardımcı olur

Hakkımızda

Kliniğimiz 2011 yılında Doç. Dr. M. Selim Bilgin ve ekibi İzmir Alsancak'ta Pro Estetik Diş Kliniği bünyesinde 500 m2'ye yakın alanda geniş ve modern bir klinikte tüm diş branşlarında ulusal ve uluslararası tüm hastalara diş hekimliği hizmeti vermekteyiz.

Diş hekimlerimizin tamamı Türk Diş Hekimleri Birliği üyesidir. İngilizce konuşuyorlar ve uluslararası hastalarla diş tedavileri ve gülümsemenizi geri kazandırmak için mevcut seçenekler hakkında bağlantı kurma konusunda çok fazla deneyime sahipler.

ÜCRETSİZ PLANLAYALIM

Sinüs Lifting / Kemik Grefti
Sinüs Lifting / Kemik Grefti

Sinüs Lifting / Kemik Grefti

Kemik grefti köprü çalışmaları ve diş implantları ile yakından ilgilidir. Restorasyonun başarısı için implant bölgesinde…

Tedavi Süresi

6-12 Ay

Lamine Kaplama
Lamine Kaplama

Lamine Kaplama

Aynada gülüşüne baktığınızda mutlu değil misiniz? Dişlerinizdeki boşluklardan, düzensizlikten ve dişlerinizin renginden memnun değil misiniz?…

Tedavi Süresi

6-12 Ay

Diş Kuronu
Diş Kuronu

Diş Kuronu

Kuron, diş gücünü ve dayanıklılığını artırmak ve daha pürüzsüz bir görüntü oluşturmak için hasarlı bir…

Tedavi Süresi

6-12 Ay

İzmir Ortodonti
İzmir Ortodonti

İzmir Ortodonti

İzmir ortodonti tedavisi ile gülüşünü yeniden şekillendir! Pro Estetik olarak sağlıklı dişlerin ve güzel bir…

Tedavi Süresi

6-12 Ay