Hollywood gülüşü tasarımı, son dönemde en popüler tedavi yöntemleri arasında yer alır. Tedavi, ismini Hollywood yıldızlarının parlak ve gösterişli gülüşlerinden alır. Bu yöntem ile asıl amaçlanan, hastalara estetik bir gülüş kazandırmaktır.

Hollywood Smile olarak da bilinen bu yöntemde, hastaların diş eti, çene ve dudak yapıları incelenir. Ardından en uygun gülüş tasarımı çalışmalarına başlanır.

Hollywood gülüş estetiğini yakalayabilmek için sadece beyaz dişler yeterli değildir. Bu nedenle gerektiğinde çeşitli uygulamalar tedavi sürecine eklenir.

Hollywood Gülüşü Nedir?

Hollywood Gülüşü Nedir?
Hollywood Gülüşü Nedir?

Gülüş estetiği tedavisine olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Hollywood gülüşü estetik ve sağlık açısından diş ve damak kusurlarını gidermeyi hedefler. Böylelikle hastalar günlük hayatlarında çok daha rahat bir şekilde hareket eder.

Hollywood gülüşü, estetik diş görüntüsüne sahip olmak isteyenlere uygulanan en yaygın tedavi yöntemlerinden biridir. Kadın ya da erkek her bireye bu tedavi yöntemi uygulanabilir. Bu sayede hastalar;

 • Simetrik bir gülüşe sahip olur.
 • Estetik açıdan kendileri için en uygun görüntüyü yakalamış olur.
 • Kötü görünen damak ve diş sorunlarından kurtulur.
 • Özgüven sahibi olur.

Öneri içerik: Diş Teli Fiyat Listesi

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Hollywood gülüşü tedavi süreci başlamadan önce hasta, diş hekimi tarafından muayene edilir. Hastanın ağız yapısı, diş etleri ve dudak yapısı incelenir. Estetik bir gülüş elde etmek için hangi tedavinin uygulanması gerektiği belirlenir. Ardından gerekli işlemlere başlanır.

Hastaya ne uygun gülüş tasarımının yapılması için uygulanan çeşitli yöntemler vardır. Hangi tedavinin hangi hastaya uygun olduğuna diş hekimi karar verir.

Estetik Gülüş Tasarımı Tedavileri

Gülüş Estetiği Öncesi Sonrası
Gülüş Estetiği Öncesi Sonrası

Hollywood gülüşü estetik tasarımı için aşağıdaki tedavi yöntemleri uygulanabilir:

 • Zirkonyum kaplama: Zirkonyum materyalinden elde edilen bir porselen ile hastanın dişleri kaplanır. Zirkonyumun içinde metal bulunmaz. Tamamen zirkonyum seramiğinden oluşur. Bu nedenle daha uzun ömürlüdür. Ana dişlere uyum sağlar. Doğal bir görüntü oluşturur.
 • Porselen lamineler: Porselen materyalinden yapılmış yaprak görünümlü lamine kaplamalardır. Dişlerin en ön kısmına uygulanır. Diş kesimi çok daha azdır. Doğal diş gibi ışık geçirir. Kişiye özel üretilir.
 • Botoks uygulamaları: Estetik bir gülüş için suratın diş hekimi tarafından belirlenen kısımlarına botoks uygulanır. Dudak dolguları ile dişler ön plana çıkarılır. Yüze uygulanan botoks ile cilt gençleşir ve parıldar. Bu durum dişlerin görüntüsünü iyileştirir.
 • Diş eti tedavisi: Dişlerin kök kısmındaki birikintiler diş eti hastalıklarına yol açar. Diş etinde sarı ve koyu lekeler oluşur. Diş etinin görüntüsü bozulur. Bu durum, dişlerin ağız içindeki görüntüsünü de etkiler. Diş eti tedavisi ile dişin kök kısımları iyileştirilir. Bunun sonucunda hastanın gülüşü düzelir.
 • Ortodontik tedaviler: Bu tedavi yöntemi ile doğal dişler korunmuş olur. Hiçbir dişte kesim yapılmaz. Diş teli ya da plak gibi çeşitli uygulamalar ile dişlerdeki çapraşık görüntü giderilir.
 • Kompozit lamineler: Doğal dişe en yakın kaplama türlerinden biridir. Dişlerin dış yüzeyi kaplanır. Yapay olduğu neredeyse anlaşılmazdır. Doğal diş gibi kullanılabilir. Çay ya da kahve gibi içeceklerden dolayı rengi bozulmaz.
 • Diş beyazlatma: Dişlerdeki sararmayı gidermek amacıyla yapılır. Dişlerin kesilmesine gerek kalmaz.
 • İmplant tedavisi: Eksik olan dişin yerini doldurmak ve diş bütünlüğünü sağlamak amacıyla yapılır. Tedaviden bir süre sonra implant üstü kaplanır ve eksik dişin yeri doldurulmuş olur.

Gülüş estetiği tedavisine başlanmadan önce hastanın röntgen çektirmesi gerekir. Röntgen sonucuna göre ağız içi ve çene yapısı kontrol edilir.

Hastanın tedavi sonucu kavuşacağı gülüş öncesinde geçici malzemeler ile ya da dijital olarak tasarlanır ve hastaya sunulur. Hastanın onayı alındıktan sonra tedavi sürecine başlanır.

İlginizi çekebilir: Zirkonyum Diş Kaplama

Gülüş Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Kadın ya da erkek, tedaviye uygun her hastaya Hollywood gülüşü yapılabilir. Herhangi bir tedavi seçeneğinde karar kılmadan önce diş hekiminize danışmanız gerekir. Diş hekiminiz, sizin için en uygun tedaviyi seçecek ve uygulayacaktır. Tedavi sürecinizin nasıl işleyeceğini ve bu süreçte nelere dikkat etmeniz gerektiğini size anlatacaktır.

Tedavide karar kılmadan önce röntgen çektirip muayene olunuz.

Hollywood Gülüşü Fiyatı Ne Kadar?

Hollywood Gülüşü Fiyatları
Hollywood Gülüşü Fiyatları

Gülüş tasarımı için en çok merak edilen konulardan bir diğeri ise fiyatlandırmadır. Hollywood gülüş fiyatları uygulanacak tedaviye göre değişiklik gösterir. Bu nedenle tek bir fiyatlandırma listesi çıkaramayız. Ortalama olarak tek bir diş için;

 • Zirkonyum kaplama: 2.000,00 TL - 2.500,00 TL
 • Porselen lamine: 1.500,00 TL - 2.000,00 TL
 • Kompozit lamine: 750,00 TL - 1.250,00 TL ödenmektedir.

Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?

Gülüş tasarımı kalıcı mı sorusu sıkça soruluyor. Gülüş, insanların fark edilen ilk özelliklerinden birisidir. Bundan dolayı dişlerimizin kusursuz güzel olması gerekir. Peki, gülüş tasarımı kalıcı etki yaratır mı? İnceleyelim...

 • Gülüş tasarımı için uygulanacak işlemler genel olarak uzun ömürlüdür. Ancak işlem sonrasında dişlerinizin bakımını düzenli olarak yapmanız gerekiyor.
 • Tedavi aşamasında yürütülecek işlemler de bu konuda oldukça önemlidir. Bu nedenle alanında uzman bir hekimden destek almanız gerekir.
 • Gülüş estetiğinden en etkili sonucu almak için hekim talimatlarının dışına çıkmamanız gerekir.

Öneri içerik: Bleaching Diş Beyazlatma Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Hollywood gülüşü ile alakalı olarak sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Kaplama diş kaç günde yapılır?

Herhangi bir problem çıkmaması durumunda kaplama dişler 7 ile 10 gün arasında hazır olur. Tedavi genellikle toplam 3 seansta bitirilir.

Diş ölçüsü almak ne kadar sürer?

Gülüş tasarımı için hastanın diş ölçüsünü almak maksimum 30 dakika sürmektedir.

Hollywood gülüşü diş rengi nasıldır?

Hollywood diş rengi en beyaz diş rengidir. Hollywood gülüş estetiği için hastalara bir renk skalası sunulur. En beyaz dişten en koyu diş rengine kadar hastanın pek çok seçeneği vardır. Diş hekiminizden de yardım alarak sizin için en doğru diş rengini seçebilirsiniz.