Diş tevadilerinin büyük bir kısmını kapsayan implantlar oldukça önemlidir. İmplantlar boş dişler yerine yerleştirilen vidalardır ve eksik dişlerin tedavisinde kullanılırlar. İmplant kaliteli seçildiğinde hastaya yıllarca konforlu bir deneyim sunar. Peki implantlar arasında oldukça öne çıkan straumann implant fiyatları ne kadar? Sizler için açıkladık!

Straumann implantlar İsviçre menşeili oldukça kaliteli bir ürün grubudur. Markanın kendi içerisinde farklı ürün çeşitleri de vardır. Bu farklılığa göre de fiyatlandırmada farklılıklar görülebilir. Peki straumann implant nedir, fiyatı ne kadar? Gelin inceleyelim…

Straumann İmplant Fiyatları 2023

Straumann İmplant Fiyatı
Straumann İmplant Fiyatı

Straumann implant fiyatı 2023 yılında 11.000 TL - 25.000 TL arasında değişebilir. Bu farklılığın sebebi diş kliniklerinden, implantlardaki farklılıklardan kaynaklanabilir. Fiyatı biraz yüksek olsa da uzun yıllar konforlu bir kullanımı düşündüğünüzde sağlığınız için kaliteli implant kullanmak en iyisidir.

Straumann birçok farklı tıbbi ürünü üreten kaliteli bir İsviçre markasıdır. Diş implantlarında da önde gelen markalardan biri olarak değerlendirilir. Birçok farklı implant çeşidiyle diş hekimlerinin sıkça kullandığı ürün grupları vardır. Gelin straumann implant fiyatları 2023 verilerini tablomuzdan inceleyelim.

Straumann implant fiyatları 2023 yılında şu şekildedir:

İmplant Çeşidiİmplant Fiyatı
Roxolid İmplant11.000 TL - 15.000 TL
Iti Straumann İmplant Fiyatları20.000 TL - 25.000 TL

Straumann implant fiyatları markanın yurtdışı menşeili olması nedeniyle kur artışıyla birlikte artış gösterebilir. Bunun yanı sıra köprü işlemi gibi farklı implant tedavilerinde de farklı fiyatlandırmalar uygulanabilir. Aynı zamanda kemik seviyesi ve doku seviyesi implantlarda da fiyat farklılıkları görülebilir.

Öneri içerik: İmplant Fiyatları

Straumann İmplant Nedir?

İmplantlar eksik dişlerin yerlerinin doldurulması için kullanılan tıbbi ürünlerdir. İmplantlar ağız içinde sürekli neme ve ısıya maruz kalır.  Bu nedenle implantlarda kullanılan malzemelerin bu ortamda bozulmadan yıllarca dayanabilmesi gerekir.  

İmplantlar son teknoloji ürünler ve kaliteli malzemeler ile yapılır. Bu sayede kullanım ömrü de uzun olur. Genellikle biyouyumluluğu yüksek olan titanyum ve zirkonyum gibi pahalı ve kaliteli malzemeler implantlarda sıkça kullanılır.

 • Straumann implant fiyatları da bu sebeplerden ötürü 10.000 TL – 25.000 TL arasında değişebilir.

Straumann Medentika İmplant Fiyatları

Straumann medentika hem diğerlerine kıyasla daha uygun fiyatlı hem de oldukça kaliteli bir implant çeşididir. Straumann medentika implant fiyatları farklı işlemler için değişebilir.

 • Yine bu implant için de fiyatlar 10.000 TL - 20.000 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Straumann Roxolid İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları Straumann
İmplant Fiyatları Straumann

Straumann Roxolid yine aynı markanın farklı bir çeşitteki implantıdır. Titanyum ve zirkonyum kullanılarak yapılan alaşımla bu implant elde edilir.

Titanyum ve zirkonyum implantlarda en çok tercih edilen özel maddelerdir. Gelin birlikte straumann roxolid implant fiyatları nasıl bakalım.

 • Straumann implant fiyatları bu çeşidinde de 11.000 TL - 15.000 TL aralığındadır.

Bu implantları bir kez yaptırdığınızda 10 yıldan başlayan kullanım ömürleri vardır. Bu nedenle dayanıklı malzemeler ile kaliteli üretim yapılması çok önemlidir.

İlginizi çekebilir: "İmplant Nedir?"

Straumann İmplant Hangi Ülkenin?

Straumann implant hangi ülkenin diye merak ediyorsanız bu marka İsviçre menşeilidir. Straumann İsviçre’de üretilen birbirinden farklı medikal ürünleri 120 farklı ülkeye ihraç eder. Diş implantlarında sıkça tercih edilen bir markadır.

Straumann implant nerenin sorusunu cevaplandırdıktan sonra bu ürünlerin çeşitlerine, yorumlarına ve fiyat bilgilerine gelin birlikte detaylı bir şekilde bakalım.

İlginizi çekebilir: İmplant Nedir? Nasıl Yapılır?

Straumann İmplant Çeşitleri

Straumann implant çeşitleri oldukça geniş bir yelpazede sunulur. Bu çeşitleri en başta kemik ve doku seviyesinde implant olarak ayırabiliriz.

Bu çeşitlilik nedeniyle straumann implant fiyatları da birbirinden farklı olabilir. Gelin Straumann implantlarını listeleyerek ayrı ayrı inceleyelim:

 1. Kemik Seviyesi İmplant: Bu implant çene kemiği üzerine direkt olarak yerleştirilir. Belirli bir zaman sonrası kemik dokusu ve implant bütünleşir. Hastaya kendi dişinden ayırt edemeyeceği bir konfor sağlar.
 2. Doku Seviyesi İmplant: Bu implant diş etinin çevresindeki yumuşak dokulara yerleştirilir. İmplant çevresindeki dokular korunarak işlem gerçekleştirilir.
 3. Roxolid İmplant: Bu ürün Straumann tarafından özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek oranda titanyum ve az oranda zirkonyum içerir. Straumann implant çapları da birbirinden farklıdır. Özellikle çapı küçük bir implanta ihtiyaç duyulduğunda bu ürün tercih edilir.

Straumann İmplant Yorumları

Straumann İmplant Yorumları
Straumann İmplant Yorumları

Straumann implant yorumları arasında ürünün en öne çıkan 5 özelliğini listeleyelim.

 1. %95’e varan başarı oranı,
 2. Biyolojik olarak insan vücuduna tamamen uyum sağlama,
 3. Uzun vadeli kullanım,
 4. Görünüm olarak doğal dişlere uyum sağlama,
 5. Yemek yerkenki baskıya karşı ekstra dayanıklılık,

İsviçre İmplant Fiyatları

Straumann implant fiyatları konusuna yazımızda sıkça değindik. Genel olarak implant fiyatları bu aralıklarda değişmektedir.

İsviçre implant fiyatları incelendiğinde ise daha orta kalitede ürünleri daha uygun fiyata bulmanız mümkündür. Bunun yanı sıra daha kaliteli üst segment implant çeşitleri de mevcuttur.

İlginizi çekebilir: İmplant Başarısız Olursa Ne Olur?

İsviçre İmplant Markaları

İsviçre implant markaları oldukça çeşitlilik gösterir. Nobel Biocare başta gelen implant markalarından biridir.

Bundan sonra ise yine Straumann ürünü olan ITI Straumann gelir. Bu ürün SLActive implant yüzeyi ile öne çıkar. Bir diğer marka ise Amerika ve İsviçre ortak markası olan Zimmer’dir.