Devlet hastanesi diş teli fiyatları 2024 yılında ne kadar? Sağlık güvencesi tedavilerin ne kadar bir kısmını karşılar? 18 yaş altı ve yetişkinler için fiyatlandırmadaki değişim nasıldır? Tüm bu soruların cevabı yazımızda!

Devlet hastanesi diş teli fiyatları kişinin güvencesine bağlı olarak değişebilir. Sağlık güvenceniz var ise devlet hastanelerinde işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Ancak devlet hastanelerinde randevu bulmak oldukça zordur.

Devlet hastanesinde diş teli fiyatları ne kadar, devlet karşılıyor mu diye merak edenler için yazımızda konunun detaylarına değindik. Keyifli okumalar!

Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları Devlet Karşılıyor mu?

devlet hastanesi diş teli fiyatları

Devlet hastanesi diş teli fiyatları çocuk ve yetişkinler için farklı olabilir. Bazı hastaneler SGK ile anlaşmalı olduğu için çocuklar bu hizmetten yararlanabilir.

Hastanelerde çocuklar için malzeme parası hastadan alınır ve geri kalan işçilik kısmı devlet tarafından karşılanır. Ancak yetişkinler için bu hastanelerde devlet herhangi bir ödeme yapmaz. Yetişkinlerde hastanın tüm ücreti karşılaması gerekir.

Diş teli fiyatları sadece üst dişler için 10.000-12.000 TL arasında değişir. Hem alt hem üst çene için 15.000-25.000 TL arasında değişir. Bu yapılan işlem kullanılan malzemeye göre ve tedavinin sürecine göre değişiklik gösterebilir.

Devlet hastanesinde diş teli ne kadar diye merak edenlere özel verilerimizi paylaşalım.

İşlemler ve fiyatlarını daha detaylı incelemek isteyenler için TDB verileri ile derlenmiş fiyat tablosu:

2023 Diş Teli İşlemlerKDV Dahil Fiyatlar
Ortodontik Fotoğraf110 TL
Ara Dönem Model Yapımı165 TL
Lingual Teknikle Angle Sınıf 1 Ortodontik Tedavisi3.645,00 TL
Açık Kapanışın Ortodontik Tedavisi7.395,00 TL
Şeffaf Plaklar ile Ortodondik Tedavi – Hafif7.560,00 TL
Şeffaf Plaklar ile Ortodondik Tedavi – Orta10.800,00 TL
Şeffaf Plaklar ile Ortodondik Tedavi – Ağır16.200,00 TL

Tabloda verilen fiyat bilgileri TDB verilerinden alınmıştır. Farklı kliniklere ve hastanelere göre fiyat farklılıkları görülebilir. En doğru fiyat bilgisini almak için bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz muayene hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Öneri İçerik: Diş Teli Fiyatları 2024

Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları 18 Yaş Altı

Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları
Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları

Devlet hastanesi diş teli fiyatları nedir ve devlet karşılıyor mu diye merak edenlere özel ilk önce genel fiyat listelerini paylaştık. Şimdi ise 18 yaş altı için devlet hastanelerindeki fiyatlar hakkında araştırmalarımızı aktaralım.

Devlet hastanelerinde 18 yaş altı kişiler için diş tedavilerinde yalnızca kullanılan malzemelerin fiyatı alınır. Bu sayede de oldukça uygun fiyata diş telini yaptırabilir.

Kullanılan diş teli türüne, kişinin problemine göre ve kullanmak istediği diş teli çeşidine göre fiyatlarda farklılıklar olabilir. Özel diş hastanelerinde yapıldığında ise fiyatlar daha yüksek olabilir.

18 yaş altı fiyatlandırmaları hakkında daha detaylı bilgi için;

YAZIMIZA TIKLAYIN: "18 Yaş Altı Diş Teli Fiyatları: Devlet ve Özel Klinikler"

Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları 2024 | 18 Yaş Üstü

Devlet hastanesi diş teli fiyatları nasıl değişir ve bunları devlet karşılıyor mu diye merak eden birçok yetişkin de var. Yapılan tedavilerin bir kısmı devlet tarafından karşılandığı için diş telinde de bu sıkça merak ediliyor.

18 yaş altına yapılan fiyatlandırma 18 yaş üstü için geçerli değil. Diş teli yaptırdığınızda 18 yaş üstündeyseniz devlet hastanesi bile olsa hem işçilik hem de malzemeler için bir ücret ödemeniz gerekli.

18 yaş altı kişilerde de yine devlet tüm masrafları karşılamıyor. Yalnızca bir kısmını karşılıyor. Özellikle şeffaf plak gibi metal olmayan ortodonti tedavilerinde fiyatlar daha fazla artış gösterebiliyor.

Diş Teli Fiyatlarını Etkileyen 5 Unsur!

Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları
Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları

Her tedavi kişiye özgü olduğu için fiyatlandırma da buna göre değişebilir. Gelin birlikte diş teli fiyatlarını etkileyen unsurları liste yaparak inceleyelim.

İşte 2024 Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatlarını Etkileyen Etmenler:

  1. Tedavinin tek çeneye mi yoksa iki çeneye mi yapılacağı,
  2. Kullanılan malzemelerin çeşidi,
  3. Kullanılan malzemelerin markası,
  4. Tedavi sürecinin uzunluğu,
  5. Tedavide kullanılacak metot,

Tüm bu durumlar diş teli fiyatlandırmasını etkiler. Hastanın ihtiyacı olan tedavi diş hekimi tarafından belirlenir. Sonrasında hastanın istekleri de göz önüne alınarak tedavi şekillendirilir.

En doğru şekilde fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilir ve uzman personelimiz tarafından verilen ücretsiz muayene hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi için;
TIKLAYIN: "Hizmetlerimiz"

Ortodonti tedaviler arasından diş teline alternatif invisalign tedavisi hizmetimiz için daha detaylı bilgi almak isterseniz "Invisalign" adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Öneri İçerik: Invisalign