Devlet hastanesi diş teli fiyatları kişinin güvencesine bağlı olarak değişebilir. Sağlık güvenceniz var ise devlet hastanelerinde bu işlemi yaptırabilirsiniz. Ancak devlet hastanelerinde randevu bulmak oldukça zordur.

Devlet hastanesinde diş teli fiyatları ne kadar, devlet karşılıyor mu diye merak edenler için yazımızda konunun detaylarına değindik. İyi okumalar!

Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları Devlet Karşılıyor mu?

devlet hastanesi diş teli fiyatları

Devlet hastanesi diş teli fiyatları çocuk ve yetişkinler için farklı olabilir. Bazı hastaneler SGK ile anlaşmalı olduğu için çocuklar bu hizmetten yararlanabilir. Bu hastanelerde malzeme parası hastadan alınır ve geri kalan işçilik kısmı devlet tarafından karşılanır. Ancak yetişkinler için bu hastanelerde devlet herhangi bir ödeme yapmaz.

Diş teli fiyatları sadece üst dişler için 10.000-12.000 TL arasında değişir. Hem alt hem üst çene için 15.000-25.000 TL arasında değişir. Bu yapılan işlem kullanılan malzemeye göre ve tedavinin sürecine göre değişiklik gösterebilir. Devlet hastanesinde diş teli ne kadar diye merak edenlere özel verilerimizi paylaşalım.

İşlemler ve fiyatlarını daha detaylı incelemek isteyenler için TDB verileri ile derlenmiş fiyat tablosu:

2023 Diş Teli İşlemlerKDV Dahil Fiyatlar
Ortodontik Fotoğraf110 TL
Ara Dönem Model Yapımı165 TL
Lingual Teknikle Angle Sınıf 1 Ortodontik Tedavisi3.645,00 TL
Açık Kapanışın Ortodontik Tedavisi7.395,00 TL
Şeffaf Plaklar ile Ortodondik Tedavi – Hafif7.560,00 TL
Şeffaf Plaklar ile Ortodondik Tedavi – Orta10.800,00 TL
Şeffaf Plaklar ile Ortodondik Tedavi – Ağır16.200,00 TL

Tabloda verilen fiyat bilgileri TDB verilerinden alınmıştır. Farklı kliniklere ve hastanelere göre fiyat farklılıkları görülebilir. En doğru fiyat bilgisini almak için bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz muayene hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Öneri İçerik: Diş Teli Fiyatları 2023

Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları 18 Yaş Altı

devlet hastanesi diş teli fiyatları

Devlet hastanesi diş teli fiyatları nedir ve devlet karşılıyor mu diye merak edenlere özel ilk önce genel fiyat listelerini paylaştık. Şimdi ise 18 yaş altı için devlet hastanelerindeki fiyatlar hakkında araştırmalarımızı aktaralım.

Devlet hastanelerinde 18 yaş altı kişiler için diş tedavilerinde yalnızca kullanılan malzemelerin fiyatı alınır. Bu sayede de oldukça uygun fiyata diş telini yaptırabilir.

Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları 18 Yaş Üstü

Devlet hastanesi diş teli fiyatları nasıl değişir ve bunları devlet karşılıyor mu diye merak eden birçok yetişkin de var. 18 yaş altına yapılan fiyatlandırma 18 yaş üstü için geçerli değil. Diş teli yaptırdığınızda 18 yaş üstündeyseniz devlet hastanesi bile olsa hem işçilik hem de malzemeler için bir ücret ödemeniz gereklidir.

Diş Teli Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Her tedavi kişiye özgü olduğu için fiyatlandırma da buna göre değişebilir. Gelin birlikte diş teli fiyatlarını etkileyen unsurları liste yaparak inceleyelim.

  1. Tedavinin tek çeneye mi yoksa iki çeneye mi yapılacağı,
  2. Kullanılan malzemelerin çeşidi,
  3. Kullanılan malzemelerin markası,
  4. Tedavi sürecinin uzunluğu,
  5. Tedavide kullanılacak metot.

En doğru şekilde fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilir ve uzman personelimiz tarafından verilen ücretsiz muayene hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ortodonti tedaviler arasından diş teline alternatif invisalign tedavisi hizmetimiz için daha detaylı bilgi almak isterseniz "Invisalign" adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Öneri İçerik: Invisalign