Bleaching diş beyazlatma ücreti estetik kaygı yaşayan pek çok kişinin merak ettiği konular arasındadır. Diş beyazlatmaya karar veren kişiler için 2024 yılında bu işlemin ne kadar tutacağını sizler adına derlemiş bulunuyoruz. 

Bu içerikte diş beyazlatma nedir, nasıl yapılır sorusuna da yanıt bulabileceksiniz. Diş beyazlatma işlemi son yıllarda birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Diş Beyazlatma Ücreti Ne Kadar?

Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma ücreti Türkiye'de farklı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında diş kliniği ya da diş hekiminin seçimi, kullanılan beyazlatma yöntemi, işlem süresi gibi faktörler yer alır.

Diş beyazlatma işlemi farklı şekillerde yapılabilir. Ülkemizde en çok kullanılan yöntemler ev tipi beyazlatma ve lazerli diş beyazlatmadır. Bu işlemin kalıcılığı ve etkinliğine göre diş beyazlatma fiyatları da değişkenlik gösterir. 

 • Ev tipi diş beyazlatma ücreti klinikten kliniğe değişebilse de ortalama olarak 4.500,00 TL civarındadır.
 • Lazerle diş beyazlatma tekniği daha kalıcı ve etkili bir çözüm olduğu için fiyatı ortalama 7.000,00 TL’dir.

Bu fiyatlar, işlem için gereken seans sayısı arttıkça yükselebilir. Ücret konusunda net bilgi almak için doktorun diş yapısını görmesi gerekir.

Diş beyazlatma ücretleri şehirden şehre, hatta ilçeden ilçeye de farklı olabilir. Genellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerimizde bu fiyatların daha yüksek olduğu görülür. Bu nedenle ülke çapında diş beyazlatma konusunda oldukça geniş çaplı bir ücret skalasının olduğu biliniyor.

Öneri içerik: Diş Çekim Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları 2024 - TDB Fiyat Listesi!

Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma ve diğer ağız bakım ücretleri her yıl Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) tarafından belirlenir. Belirlenen bu ücretler ağız ve diş kliniklerine gönderilir.

Klinikler her yıl açıklanan ücretler doğrultusunda kendi fiyat politikalarını oluşturma imkanına sahiptir. Bu nedenle diş beyazlatma ücretleri klinik bazında değişebilir.

Türk Dişhekimleri Birliği, diş beyazlatma ücretlerini dişin durumunu göze alarak belirlemiştir. Dişin canlı ya da kanal tedavi yapılmış olması, ücretlerde farklılığa sebep olmaktadır. 

Diş beyazlatma ücreti 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

İşlemFiyat (%10 KDV dahil)
Vital Diş Beyazlatma Fiyatları1.020,00 TL
Devital Diş Beyazlatma Ücreti1.250,00 TL
Tek Çene Diş Beyazlatma Fiyatı5.935,00 TL
Diş Beyazlatma Fiyatları 2024

Diş beyazlatma işlemi fiyatları için detaylara geçebiliriz...

1- Vital Diş Beyazlatma Fiyatları

Canlı dişlerde (vital diş) ağartma (beyazlatma) işlemi uygulanabilmektedir.

 • Vital diş beyazlatma ücreti tek diş en çok 4 adet olmak üzere KDV hariç 927,27 TL; KDV dahil 1.020,00 TL’dir. Bu ücretlere malzeme ücreti dahil değildir.

2- Devital Diş Beyazlatma Ücreti

Diş beyazlatma tedavisi, kanal tedavisi sonrasında da uygulanabilir.

 • Devital diş beyazlatma olarak da bilinen kanal tedavisi sonrası yapılan diş beyazlatma fiyatları seans başına KDV hariç 1.136,36 TL; KDV dahil 1.250,00 TL’dir.
 • Bu ücretlere dolgu malzemesi dahil edilmemiştir.

3- Tek Çene Diş Beyazlatma Ücreti

Diş beyazlatma fiyatları çene bazlı olarak da belirlenebilir. Tek çene diş beyazlatma ücreti için fiyatlar şu şekilde:

 • Tek çene diş ağartma (beyazlatma) ücreti KDV hariç 5.395,45 TL; KDV dahil 5.935,00 TL’dir.
 • Malzeme ücretleri bu fiyatların dışında bırakılmıştır.
 • Tek çene diş beyazlatma işlemi gerektiğinde birden fazla seansa yayılabilir.

İlginizi çekebilir: Diş Teli Fiyatı Ne Kadar?

Diş Beyazlatma Nedir? Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma Fiyatları 2023
Diş Beyazlatma Fiyatları 2024

Diş beyazlatma, zamanla renk değiştiren dişlerin çeşitli işlemlerle tekrar eski haline getirilmesini ifade eder. Buradaki amaç, dişlerin üzerindeki lekelerin ve renk değişikliğine neden olan etmenlerin giderilmesini sağlamaktır.

Diş beyazlatma işlemlerinde pek çok yöntem kullanılabilmektedir. Beyazlatma işlemi aşağıdaki aşamalar ile gerçekleştirilir:

 • Bariyer Uygulaması: Canlı dişler üzerinde yapılan uygulamalarda çeşitli olumsuz etkilerden korunmak için ilk olarak bariyer uygulaması yapılır
 • Ajan Uygulaması: Sonrasında kimyasal ajan hazırlığı ile birlikte diş yüzeylerine yeteri kadar ajan uygulamasına geçilir.
 • Işık Uygulaması: Daha sonra hastaya koruyucu gözlük takılarak ışık yardımıyla dişlerin beyazlatılması sağlanır.

Diş beyazlatma ücreti, bu işlemlerin sayısı ve çeşidine göre değişiklik gösterecektir.

Beyazlatma İşleminde Dişler Kaç Ton Açılır?

Diş Beyazlatma İşlemi
Diş Beyazlatma İşlemi

Diş beyazlatma ücreti hakkında bilgi verdikten sonra beyazlatma işleminde dişlerin kaç ton açıldığından da bahsetmek isteriz.

Dişler beyazlatma işleminden sonra 4 – 5 tona kadar açılabilir. Bu durum dişin yapısı ve yapılan işlemin türüne göre değişiklik gösterir.

Diş rengi yeşil – gri tonlarında olan kişilerde beyazlatma işlemi daha zor yapılırken sarı tonlardaki dişler hemen beyazlayabilir. Diş hekiminizin muayenesi sonrası dişlerinizde kaç ton açılacağı hakkında net bilgi alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Diş Beyazlatma Fiyatı
Diş Beyazlatma Fiyatı

En azın diş beyazlatma ücreti 2024 listesi kadar önemli bir konu daha var: Bu işlem ne kadar sürüyor? İşte detaylar...

Diş beyazlatma süresi beyazlatılacak bölge ile doğru orantılıdır. Tek diş beyazlatma işlemi 2 – 5 dakika sürebilir. Yarım çeneye yapılan işlemler 10 – 15 dakikayı bulurken tüm dişlerin beyazlatılması için gereken süre 20 – 25 dakikaya kadar çıkabilir.

Doktorun gerek gördüğü durumlarda birden fazla seansta diş beyazlatma işlemi yapılabilir. Bu da işlemin birkaç saat sürebileceği anlamına gelir.

Diş beyazlatma ücreti, bazı durumlarda seans başına belirlendiği için süreler, fiyatlar için oldukça önemlidir.

Öneri içerik: Diş Beyazlatma Nedir?

Diş Beyazlatma İşlemi Kalıcı Mıdır?

Diş beyazlatma işlemi yaptıran kişiler bu işlemin ne kadar kalıcı olduğunu merak eder. Diş beyazlatma işleminin kalıcılığı kişiden kişiye değişebilir.

Bazı kişilerde dişler çabuk sararmaya meyillidir. Bu nedenle yapılan işlem birkaç ay sonrasında etkisini kaybedebilir. Fakat diş beyazlatma işleminin ortalama olarak 1,5 – 2 yıl kadar kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. 

Diş beyazlatma ücretini öğrendik. Peki, beyazlatma işlemi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İnceleyelim...

Diş Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Diş Beyazlatma Ne Kadar?
Diş Beyazlatma Ne Kadar?

Diş beyazlatma ücreti hakkında bilgi almak isteyen kişiler işlem sonrası neler yapılması gerektiğini de merak etmekte.

Diş beyazlatma sonrası dişleri boyayacak olan yiyecek ve içeceklerin yaklaşık 3 – 4 hafta boyunca tüketilmemesi önerilir. Çay, kahve, gıda boyası içeren yiyecek ve içeceklerden bir süre uzak durulması gerekir. Yiyecek ve içecek konusuna dikkat etmek diş beyazlatma işleminin kalıcılığını etkileyecektir.

Diş beyazlatma işlemi yapılırken dişlere zarar verilmez. Aksine ağızda ferahlık ve temizlik hissi oluşur. Bu nedenle diş beyazlatma işlemini yaptıran kişilerin bu işlemden memnun kaldığını görüyoruz.

İlginizi çekebilir: Diş Köprü Fiyatları 2023

Sıkça Sorulan Sorular

Diş beyazlatma ücreti 2024 konusu ile ilgili olarak sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Diş beyazlatma seansları ne kadar?

Diş beyazlatma fiyatları seans başına ortalama olarak 1000 TL civarındadır. Ancak uygulamada klinikler farklı fiyatlar belirleyebilirler.

Diş beyazlatma kalıcı olur mu?

Diş beyazlatma işlemlerinde alacağınız sonuçlar 6 ay ile 2 yıl boyunca kalıcı olacaktır. Sonrasında tekrar yenileme işlemleri yapılması gerekebilir.

Diş beyazlatma fiyatları ile ilgili olarak düşüncelerinizi YORUMLAR kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.