Diş çekim fiyatları her yıl TDB verileri doğrultusunda güncellenir. Bu veriler kliniklere gönderilir ve klinikler de kendi fiyatlandırma tarifelerini belirler.

Diş çekim fiyatları kliniğe, doktora ve operasyona göre değişiklik gösterebilir.

Gelin birlikte 2024 diş çekim fiyatlarını inceleyelim!

Diş Çekim Fiyatları 2024 - GÜNCEL!

Diş Çekimi Fiyatları Ne Kadar
Diş Çekimi Fiyatları Ne Kadar

Diş çekimi fiyatları 2024 yılında TDB tarafından belirleniyor. Güncel fiyatları ise sizin için listeledik. Diş çekimi ne kadar? Aşağıdaki tablodan özet bilgilere ulaşabilirsiniz.

İşte Güncel Diş Çekim Fiyatları:

TedaviFiyat (%10 KDV Dahil)
Diş Çekimi Fiyat1.270,00 TL
Komplikasyonlu Diş Çekim Fiyatları2.450,00 TL
Gömülü Diş Çekim Fiyatı4.465,00 TL
Kemik Retansiyonlu Gömülü Diş Çekimi5.205,00 TL
Diş Çekim Fiyatları 2024

Şimdi diş çekimi ne kadar sorusunun yanıtlarını detaylı bir şekilde inceleyelim...

1- Diş Çekim Fiyatı

Diş çekimi, özellikle tedavi aşamasında birçok durumda ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Bunun için mutlaka profesyonel hekimlerden destek almanız gerekir.

Diş çekim fiyatları 2024 yılında şu şekildedir:

Diş çekim ücreti:

 • KDV hariç 1.154,55 TL,
 • KDV dahil 1.270,00 TL'dir.

2- Komplikasyonlu Diş Çekim Fiyatları

Komplikasyonlu diş çekimi, diş köklerinin birbirinden ayrılması ile gerçekleşir. Bu tarz çekimlerin ücretleri normal diş çekim ücretlerinden daha yüksektir.

Komplikasyonlu diş çekimi normal diş çekiminden daha geç iyileşen operasyonlardır. Bu nedenle hastanın komplikasyonlu diş çekiminden sonra ağız bakımına çok daha fazla özen göstermesi önerilir.

Komplikasyonlu diş çekim fiyatları 2024 yılı için:

 • KDV hariç 2.227,27 TL,
 • KDV dahil 2.450,00 TL’dir.

3- Gömülü Diş Çekim Fiyatı

Diş Çekim Fiyatları
Diş Çekim Fiyatları

Gömülü diş, normal olarak dişetinin altında yer alan ve doğal olarak ağız içine çıkmayan dişlerdir. Gömülü dişlerin birkaç nedeni olabilir.

Örneğin, ağızda yeterli alan yoksa veya dişler normal olarak çıkamayacak kadar eğri veya kalabalıksa, dişler dişeti altında kalmaya devam edebilir. Gömülü dişler, dişeti iltihabı, diş çürümesi, enfeksiyon ve diğer ciddi sorunlara neden olabilen birçok soruna yol açabilir.

Gömülü diş çekim fiyatı:

 • KDV hariç 4.059,09 TL,
 • KDV dahil 4.465,00 TL'dir

Diş çekim fiyatlarına kemik retansiyonlu işlemler ile devam edelim...

4- Kemik Retansiyonlu Gömülü Diş Çekim Ücreti

Kemik retansiyonlu gömülü diş ücretleri, gömülü diş çekim fiyatından daha yüksektir. Kemik retansiyonlu işleme mutlaka uzman hekim karar vermelidir.

Kemik retansiyonlu gömülü diş çekim ücreti:

 • KDV hariç 4.731,82 TL,
 • KDV dahil 5.205,00 TL,

Öneri içerik: Diş Çekimi Nedir?

Diş Çekimi Ne Kadar?

Diş çekim fiyatları, görüldüğü üzere yapılan işleme göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda elbette klinikten kliniğe göre fiyat değişiklikleri görülmektedir. Ancak genel olarak TDB fiyat listesine uyumlu bir şekilde ücretler belirleniyor.

Diş çekimi ne kadar sorusu için şu bilgileri verebiliriz:

 • Standart bir diş çekimi için ortalama olarak 1.154,55 TL'lik fiyat geçerlidir.
 • Ancak kapsamlı işlemler için 5.205,00 TL'ye kadar çıkabilmektedir.

Dişinizin durumunu en iyi şekilde hekiminiz tespit edecektir. Bu nedenle profesyonel hekimler aracılığıyla muayene olmanız yararlıdır.

Öneri içerik: 20'lik Diş Çekimi Fiyatları

Diş Çekimi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Diş Çekim Fiyatları
Diş Çekim Fiyatları

Kliniğin Bulunduğu Şehir Fiyatlandırmayı Etkileyebilir!

Diş çekim fiyatları konusunda ülkemizde pek çok bölgede farklılıklar görülmektedir. Şehirden şehre, hatta ilçeden ilçeye dahi fiyatlar değişebilmektedir.

Diş çekimi fiyatlarının İstanbul, Ankara ve İzmir gibi yoğun nüfuslu illerimizde daha yüksek olduğu bilinmektedir. Ülke genelinde klinikten kliniğe göre diş çekim ücretlerinin değiştiği de bilinen bir gerçektir.

Hastanın Ağız ve Diş Durumuna Göre Tedavi ve Fiyatlandırma Şekillenir!

Fiyatları etkileyen bir diğer etmen ise çekilecek dişin durumudur. Çekilecek dişin gömülü olup olmadığı diş çekim ücretini etkileyen faktörler arasındadır.

Genellikle dişler gömülü olduğunda daha fazla ücret ödenmesi beklenmektedir. Hatta çene kemiğine gömülü olan dişler, yarı gömülü dişlere oranla daha yüksek fiyatlara çekilmektedir. 

Dişteki Ekstra Anomaliler Fiyatlandırmada Değişikliğe Sebep Olabilir!

Normal diş çekiminde dişin kırılması, dişte farklı anomalilerin olması diş çekimini zorlaştıracağı için de fiyatlarda farklılıklar olabilir. Bunlara ek olarak ağız içinde oluşan kistlerin varlığı da yapılacak işlemi zorlaştırdığından klinikler arasında fiyat farklılıklarının görülmesi mümkündür.

Bu nedenle diş çekimi yaptıracağınız kliniğin fiyat politikasını öğrenmek için klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Diş çekim fiyatları konusunda çekim işlemiyle ilgili diğer sorulara yanıt verelim...

Bir Günde Birden Fazla Diş Çekilebilir Mi?

Diş Çekim Fiyatları
Diş Çekim Fiyatları

Diş çekim fiyatları ile ilgilenen kişiler aynı gün içerisinde birden fazla dişin çekilmesi hakkında da sorular sormaktadır. Diş hekimi, hastanın durumuna göre birden fazla dişin aynı gün içerisinde çekilmesi ile ilgili kararı verecektir.

Genel olarak bir günde birden fazla diş çekiminin yapıldığı bilinir. Dişlerin durumu ve çene yapısı gibi etmenler, bir gün içerisinde kaç tane diş çekiminin yapılacağı hakkında hekime ipucu verir. 

Hastaların çoğu bir gün içinde en fazla iki dişin çekilmesini kabul etmektedir. Çünkü diş çekimi sonrasında yaşanan ağrı çekilen diş sayısı arttıkça artış gösterir. Bu nedenle hastalar genellikle her dişin farklı günlerde çekilmesini istemektedir.

Diş Çekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özelde Diş Çekimi Ne Kadar?
Özelde Diş Çekimi Ne Kadar?

Diş çekim fiyatları konusunu araştıran kişiler diş çekimi sonrası nelere dikkat edilmesi gerektiğini de merak etmektedir. Diş çekimi sonrası yapmanız gerekenler doktorunuz tarafından size bildirilecektir. Dikkat etmeniz gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:,

 • Diş çekimi sonrası o bölgeye soğuk tampon yapmak şişme ve morarmaları engelleyecektir. Bunun için 2 saat ara ile 10 – 15 dakika tampon yapmanız önerilmektedir. Soğuk tampon uygulaması, ağrı kesici etkisi ile de bilinmektedir. Bu nedenle soğuk tamponu dişin çekildiği gün boyunca düzenli aralıklarla yapmanız gerekmektedir.
 • Diş çekiminden sonra çekim yapılan bölgedeki dikişlerin alınması gerekebilir. Dikişlerin alınması gerekiyorsa doktorunuz size dikiş aldırmak için yeni bir randevu verebilir. Dikişlerin alınması, diş çekim fiyatlarına dahildir. Eğer eriyen dikiş yöntemi kullanıldıysa dikiş aldırmak için hastaneye gitmenize gerek kalmayacaktır.
 • Diş çektirdikten sonraki 24 saat boyunca soğuk ve ılık besinleri tüketmeniz tavsiye edilir. Çok sıcak olmayan, çorba gibi diş etine zarar vermeyecek yiyeceklerin tercih edilmesi bölgenin iyileşmesi için önemlidir.
 • Süt dişi çekilen çocuklarda farklı uygulamalar yapılabilir. Özellikle verilen ilaçların çocuklarda düzenli bir şekilde kullanılması, diş çekilen bölgenin hızlı iyileşmesine ve bu sürecin kolay atlatılmasına yardımcı olur.

Diş Çekimi Sonrası Ağrı Ne Zaman Geçer?

Diş çekimi birçok durumda ağrısız olarak gerçekleşir. Ancak diş çekimi sonrası ağrıları her zaman için geçerli olabilecektir. Bu nedenle kişiler ağrının ne zaman geçeceğini merak etmektedir.

Diş çekimi sonrasında ağrıların geçme süresi için kesin bir süre yoktur. Ancak çoğu durumda hekiminizin vereceği ağrı kesici ilaçlar yardımıyla birkaç gün içerisinde ağrı dinmektedir.

Geçmeyen ağrılar için hekiminize mutlaka yeniden başvurun ve yeni tedavi programını uygulayın.

HATIRLATMA: Diş çekim fiyatları, dişinizin mevcut durumuna ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir.

Diş Çekimi Acıtır Mı?

Diş Çekim Ücreti
Diş Çekim Ücreti

Diş çekimi, genel olarak uyuşturucu iğneler yardımıyla yapıldığı için acısız bir şekilde ilerler. Ancak bazı durumlarda diş etinizin yeterince uyuşmaması halinde acı duyulabilmektedir. Bu nedenle tedavi aşamasında diş hekiminizin talimatlarına uyum gösterin.

Bu şekilde acısız bir diş çekimi gerçekleştirebilir, sonrasında daha rahat bir süreç yaşayabilirsiniz. Diş çekimi sonrası şişlik, kanama gibi durumlar da normaldir. Ancak beklenmeyen etkilerin görülmesi durumunda mutlaka hekiminize başvurun.

Diş çekim fiyatları 2024 yılı için verebileceğimiz bilgiler bu şekilde. Her yıl başlangıcında Türk Dişhekimleri Birliği tarafından belirlenen ücretlerde değişiklik yapıldığı unutulmamalıdır. En doğru bilgi için diş hekiminize görünmenizde fayda olacaktır.

Öneri içerik: Diş Protezi Fiyatları

Dişlerinizle ilgili herhangi bir problem yaşadığınızda kliniğimize gelerek hem detaylı bilgi alabilir hem de ücretsiz muayene hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Dişleriniz ile ilgili merak ettiğiniz sorularınız varsa bizimle iletişime geçip sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi için,

TIKLAYIN: "HİZMETLERİMİZ"

Sıkça Sorulan Sorular

Diş çekim fiyatları ile ilgili olarak sıkça sorulan sorular şu şekilde:

1 tane diş çektirmek ne kadar?

Tek diş çekimi için alınabilecek ücret dişin durumuna bağlı olarak değişebilir. Fiyatlar ise 1.655 TL ile 4.675 TL arasında değişmektedir.

20'lik diş çekim ücreti ne kadar?

20'lik diş çekim fiyatı ortalama olarak 4.500 TL civarındadır.

Diş çekimi ne kadar sürer?

Diş çekimi sanılanın aksine çok kısa süren bir işlemdir. 20’lik dişler ameliyat ile alınırken yaklaşık 20 dakika boyunca hasta üzerinde işlem uygulanmaktadır. Fakat bu süre normal diş çekimi için çok daha kısadır. Normal bir diş çekimi için gerekli olan süre ortalama 10 – 15 dakika arasında değişmektedir. 

Öneri içerik: Kanal Tedavisi Ne Kadar?

Diş çekim fiyatları 2024 listesiyle ilgili olarak sizin düşünceleriniz neler? YORUMLAR bölümünden bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.