Diş köprü fiyatları, birtakım sebeplerden ötürü dişini kaybetmiş kişiler için oldukça önemli bir konudur.

Diş köprü ücretlerinin değişkenliğinden dolayı insanlar internette sık sık bu konu hakkında araştırma yapmaktadır. Diş köprüsü fiyatları, pek çok sebepten ötürü farklılık gösterebilmektedir.

Gelin farklı çeşitteki diş köprü fiyatlarını TDB verilerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda inceleyelim!

Diş Köprüsü Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Diş Köprüsü Nedir?
Diş Köprüsü Nedir?

Diş köprü fiyatı, dişin yapısına ve bölgeye göre değişmektedir. Bunun en önemli sebebi kliniklerin uyguladığı fiyat politikalarıdır.

Türk Dişhekimleri Birliği, her yıl diş tedavileri için kesin fiyat belirlese de klinikler kendi fiyatlarını uygulamaya koyabilirler.

Bu fiyatlar TDB’nin belirlediği fiyatlara yakın olsa da uçuk fiyatlı kliniklerin olduğu da bilinmektedir. Bu nedenle diş köprü fiyatları konusunda kesin bilgi vermek zor olmaktadır.

İşte diş köprü fiyatlarını etkileyen etmenler:

 • Diş köprü fiyatını belirleyen en önemli faktörlerin başında diş kliniğinin yer aldığı şehir öne çıkmaktadır. Yüksek nüfuslu illerimizde diş köprü fiyatları daha fazladır.
 • Ağız içinde eksik olan diş sayısı da diş köprü fiyatını belirleyen bir diğer etmendir. Ne kadar çok diş eksikse, maliyet o oranda artacaktır.
 • Diş köprüsü için kullanılacak olan malzemelerin tercihi de köprü fiyatlarını büyük bir oranda değiştirmektedir. Zirkon, altın gibi farklı malzemeler köprü fiyatının belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.
 • Diş köprü tamir fiyatları da bu tedaviyi yaptırmak isteyen kişileri ilgilendirmektedir. Zamanla köprüde meydana gelen deformasyonlar için ek ücret ödeneceği unutulmamalıdır.

Öneri içerik: Köprü Diş Nedir?

Diş Köprü Fiyatları 2024 - GÜNCEL VERİLER!

Köprü Diş Fiyatları
Köprü Diş Fiyatları

Köprü diş fiyatları, bu tedaviyi düşünen birçok hasta tarafından merak ediliyor. Güncel fiyatlar ise TDB (Türk Dişhekimleri Birliği) tarafından belirlenmektedir. Köprü tedavisi fiyatı için bizimle iletişime geçebilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Güncel diş köprü fiyatları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

TedaviFiyat (%10 KDV dahil)
Maryland Diş Köprü Fiyat5.945,00 TL
3'lü Köprü Diş Fiyatları15.060,00 TL
İmplant Köprü Diş4.480,00 TL
Roach Köprü Fiyat3.715,00 TL
Köprü Tamiri Fiyatı2.810,00 TL
Diş Köprü Fiyatları 2024

Şimdi güncel fiyatları detaylı olarak inceleyelim...

1- Maryland Diş Köprü Fiyatı

Maryland Köprü Fiyatları
Maryland Köprü Fiyatları

Maryland diş köprüsü en uygun fiyatlı ve dayanıklılığı az olan köprü çeşididir. Bu nedenle fiyatı en uygun olan diş köprüsüdür.

 • Maryland diş köprüsü fiyatları 2024 yılı için KDV hariç 5.404,55 TL, KDV dahil 5.945,00 TL olarak belirlenmiştir. 

İlginizi çekebilir: Protez Diş Fiyatları

2- 3'lü Köprü Diş Fiyatları

3'lü Köprü Diş Fiyatları
3'lü Köprü Diş Fiyatları
 • En çok tercih edilen geleneksel 3'lü köprü diş fiyatı 2024 yılında 15.060 TL olarak belirlendi.
 • Bunun haricinde pontik ve kaplama için de fiyata eklemeler yapılmaktadır.

3- İmplant Diş Köprü Fiyatları

İmplant diş köprüsü, en dayanıklı ve uzun süre kullanılabilen diş köprüsüdür. Bu nedenle maliyeti diğer köprülere oranla daha yüksektir.

 • İmplant diş köprü fiyatları 2024 yılında her bir pontik diş için 4.480,00 TL olarak belirlenmiştir.
 • Bu fiyatlara köprüde kullanılacak olan abutment ücretleri dahil değildir.

4- Roach Kanatlı Köprü Fiyatları

Roach kanatlı köprü fiyatı aşağıdaki gibidir:

 • Kanatlı ya da roach köprü fiyatları 2024 yılında tek bir diş için KDV hariç 3.377,27 TL, KDV dahil ise 3.715,00 TL olarak belirlenmiştir. 

5- Köprü Tamiri Fiyatları

 • Köprü tamiri 2024 yılında her bir üye için 2.810,00 TL olarak belirlenmiştir.
 • Buna ek olarak düşmüş köprü simantasyonu da her dişe özel 620 TL’dir.

6- Tek Diş Köprü Fiyatı

Köprü diş fiyatları

Pek çok kişi tek dişe köprü olur mu diye merak eder. Tek diş köprü işlemi uygulanabilir. Bunun yanında bir adet dayanak diş gerekir. Bu sayede protez diş sabitlenmiş olur.

 • Tek diş porselen köprü fiyatı 8.700,00 TL'den başlar.

NOT: Diş köprü fiyatları bu şekildeydi. Bu fiyatlar, mevcut tedavinin kapsamına ve kliniğin fiyat politikalarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Öneri içerik: Diş Dolgusu Fiyatı

Diş Köprüsü Nedir?

Diş Köprüsü Nedir?
Diş Köprüsü Nedir?

Diş köprüsü, genel olarak diş kaybı nedeniyle oluşan boşlukları kapatmak için dişin sağında ve solunda yer alan iki dişin arasına yerleştirilerek uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu işlemde boşluğun yanında yer alan dişler küçültülür. Sonrasında ise köprü diş ile eksik yer kapatılır.

Köprü diş tedavisi uzun yıllar boyunca tercih edilen geleneksel tedavi yöntemlerinden birisidir. Bu tedaviyi uzman hekim kontrolünde gerçekleştirmek önemlidir. Aksi halde daha olumsuz sonuçlar doğabilir.

Diş köprü fiyatları ise genel olarak malzeme cinsi, köprü çeşitleri ve hekim kalitesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Diş Köprüsü Nasıl Yapılır?

Köprü diş fiyatları

Köprü diş tedavisi düşünen birçok kişi şu sorunun yanıtını merak ediyor: Diş köprüsü nasıl yapılır?

İşte diş köprüsü ile ilgili detaylar...

 • Köprü diş uygulamaları genellikle köprü çeşitlerine göre değişiklik gösterir.
 • Ancak temelde yapılan işlem, sağlam dişlerden destek alarak eksik diş boşluğunu kapatmak üzerine dayalıdır.
 • Bu tedavinin en önemli kısmı ise diş boşluğunun sağ ve sol kısmında sağlam bir dişin olmasıdır.

Diş köprüsü için daha detaylı bilgi için "Köprü Diş Nedir? Ne Kadar Dayanır? Detaylar…" başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: "Köprü Diş Nedir? Ne Kadar Dayanır? Detaylar…"

Diş Köprüsü Çeşitleri

Köprü diş çeşitleri, malzeme türüne göre belirlenir. Günümüzde pek çok köprü diş çeşidi kullanılabilmektedir.

Ancak en çok kullanılan diş köprüsü çeşitleri şu şekildedir:

 • İmplant Destekli Köprüler
 • Maryland Diş Köprüleri
 • Serbest Sonlu Köprüler
 • Geleneksel Köprüler
 • Roach Kanatlı Köprü

Diş köprü fiyatları da buradaki çeşitlere göre değişiklik göstermektedir.

Diş Köprü Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

4'lü Köprü Diş Fiyatları
4'lü Köprü Diş Fiyatları

Diş köprü fiyatları konusunu araştıran kişiler köprü diş yapımına uygun olup olmadıklarını merak ederler. Köprü dişlerin yapılması için bir yaş şartı bulunmamaktadır. Herhangi bir sebepten ötürü diş kaybı yaşayan kişiler diş köprüsü yaptırabilirler. 

Buna ek olarak, hassas dişlere sahip olan kişilerin kırılma riskini aza indirmek amacı ile köprü diş tedavisi yaptırdığı da bilinmektedir. 

Öneri içerik: Kanal Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Diş Köprü Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş köprü tedavisinde her seansta farklı bir işlem uygulanır. Bu nedenle bu işlem uygulama yapılacak diş sayısına göre 1 – 4 hafta arasında değişiklik gösterir. Dişlere uygun protez üretilmesi için laboratuvardan ürünlerin gelmesi beklenir. Bu nedenle bu süreç bir aya kadar uzayabilir.

Tedavi esnasında küçültülen dişler geçici maddelerle kapatılır ve hastanın bu süreci konforlu bir şekilde geçirmesi sağlanır.

Diş köprü fiyatlarının yüksek olması başka bir soruyu daha gündeme getiriyor: Köprü tedavisi avantajlı mıdır? İnceleyelim...

Diş Köprüsünün Avantajları Nelerdir?

Diş Köprü Fiyat
Diş Köprü Fiyat

Diş köprü fiyatları kadar diş köprüsünün avantajları da kişiler tarafından merak edilmektedir. Bu nedenle bu yazımızda diş köprüsünün avantajlarından da bahsetmeyi uygun gördük...

İşte diş köprüsü uygulamalarının avantajları:

 • Diş köprüsü tedavisi, yaşam kalitesini artıran işlemler arasında yer alır. Kişinin çiğneme ve ısırma gibi yeme fonksiyonlarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmesine yardımcı olur.
 • Eksik dişler sebebi ile estetik kaygısı yaşayan kişilerin estetik görünüme kavuşması sağlanır. Dişler, zamanla boş olan bölgelere kayarak şekil bozukluğuna uğrayabilir. Bu nedenle köprü dişler doğal dişlerin kaymasını engelleyebilecek özelliği ile bilinmektedir.
 • Diş kaybından dolayı konuşma becerilerinde sorun yaşayan kişiler diş köprüsü ile daha rahat bir şekilde konuşabilir, iletişime geçebilir. Bu nedenle sosyal alanda da diş köprüsünün avantajlarının olduğunu söylemek mümkündür.
 • Köprü diş yapımı diğer diş tedavilerine oranla daha kısadır. Birkaç hafta içerisinde tedavi tamamen sonlandırılabilir. 
Köprü Diş Fiyatları

Diş köprü tedavisi oldukça önemli olan ve ülkemizde binlerce kişi tarafından yapılan bir işlem olarak bilinmektedir. 

Diş köprü fiyatları adlı bu yazımızda köprü çeşitleri, malzeme farkları ve tamir ücretlerinden dolayı kişilerin karşılaşacağı farklı fiyatları sizlerle buluşturduk. Verilen fiyatların her yıl Türk Dişhekimleri Birliği tarafından değiştirildiğini de siz değerli okurlarımıza hatırlatmak isteriz.

Bu nedenle hangi köprü ve malzemenin kullanılması gerektiğine diş hekiminize danışarak karar vermeniz tavsiye edilmektedir. 

İlginizi çekebilir: Lamine Diş Nedir? Nasıl Yapılır?

Sıkça Sorulan Sorular

Diş köprü fiyatları ile ilgili olarak sıkça sorulan sorular şöyle:

Köprü dişin ömrü ne kadardır?

Diş köprüsünün ömrü kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir. Kaliteli malzemeler ve daha dayanıklı bir köprü çeşidi tercih edildiğinde diş köprüsü uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Diş köprüsünü 12 – 15 yıl kullanmak isteyenlerin köprü bakımını düzenli olarak yaptırması gerekmektedir. Ayrıca ağır ve diş köprüsü temizliğine önem vermek, bu süreyi uzatacaktır. 

Köprü diş tedavisi kaç seans sürer?

Köprü diş tedavilerinin süresi, diş yapısının durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak tedaviler 4 - 5 seansta tamamlanmaktadır.