İnsanlar günlük hayatta konuşurken, gülerken kendilerinin ve diğer insanların nasıl göründüğüne önem verirler. Ağız ve dişlerin görüntüsü de dış görünüşte tamamlayıcıdır ve oldukça önemlidir. Bu nedenle diş ve ağız yapısını daha estetik hale getirmek için birçok müdahele yapılır.

Hollywood smile uygulaması da son dönemlerde oldukça popüler olan, gülüş estetiği olarak da bilinen bir uygulamadır. Bu uygulama ile ilgili merak edilen 5 soru hakkında araştırmalar yaptık ve bunları listeledik. Keyifli okumalar!

Hollywood Smile Nedir?

hollywood smile

Hollywood smile nedir sorusu sıklıkça karşımıza çıkmaktadır. Hollywood smile olarak ifade edilen uygulama bir gülüş tasarımıdır. Son yıllarda insanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. İnsanlar dişlerinin görünümünden ya da diş etlerinden rahatsızlık duyduklarında diş estetiği uygulamalarına başvururlar.

Hollywood smile olarak bildiğimiz gülüş tasarımı nedir sorusuna değinelim. Asıl amaç dişlerin ve gülüşün kişiye yakışır şekilde olabilecek en estetik hale getirilmesidir. İnsanların ağız çevresindeki ihtiyaçları ele alınarak uygulama planlaması yapılır. Bu uygulamayı yaptırmak isteyen kişinin dudakları, dişleri ve diş etleri değerlendirilip kusursuz bir görünüm sağlamak amaçlanır.  

Hollywood Smile Fiyat 2023

Bu uygulamayı yaptırmak isteyen birçok kişi hollywood smile fiyat ne kadar olduğunu merak etmektedir. Hollywood smile fiyat 2023 yılında ne kadar olduğunu sizler için araştırdık. Bu tedavide genel olarak herkes için aynı fiyat verilmez. Kişiye göre uygulanan işlemde farklı olduğu için genel bir fiyat yoktur.

Diş beyazlatma işlemini göz önüne alırsak;

 • Tek diş için alınan ağartma ücreti 290 TL dir.
 • Çene için diş ağartma ücreti 1.190 TL dir. 

Diş beyazlatma ile ilgili daha detaylı bilgi almak için öneri içeriğimize göz atabilirsiniz.

Öneri İçerik: İzmir Diş Beyazlatma

Hollywood Smile Kimlere Yapılır?

hollywood smile

Şimdi de hollywood smile kimlere yapılır herkes bu gülümsemeye sahip olabilir mi sorusunu cevaplandıralım. 

Hollywood smile yaptırabilecek kişileri maddeler halinde sıraladık. Bunlar; 

 • Ayrık dişlere sahip olan kişiler
 • Düzensiz kırık dişlere sahip olanlar
 • Doğru bir şekilde ısırmakta zorlanan kişiler 
 • Gülüşündeki etkiyi ve estetiği arttırmak isteyenler 
 • Dişlerin beyaz ve parlak olmasını isteyenler

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?

Hollywood smile nasıl yapılır sırasıyla işlemleri inceleyelim!

 • Diş Taşı Temizliği: Dişlerin etkilenmiş olan enfekte bölgedeki bakterileri temizleyerek tedavi edilir. 
 • Diş Eti Estetiği: Lazer ışınları kullanarak diş etlerinde oluşmuş bakterileri hastalıklı dokularına inerek temizlenir. 
 • Uyku Apnesi Tedavisi: Alt çenenin geriye doğru kayması ile ortaya çıkan bu sorun kişinin horlamasına sebep olur. Solunum yollarında bir tıkama oluşturabilir. Uyku bozukluğu sağladığı için tedavi edilmesi önemlidir. 
 • Kaplamalar: Lekeli ve aşınmış olan dişler ya da diş hizası bozuk olan dişleri kaplama kullanarak onarılır. İnce bir kaplamadır. Dişlerin tekrardan doğal güzelliklerini kazanmasına yardımcı olur. 
 • Crown Kaplama: kaplama dişin ön yüzeyini kaplarken crown kaplama dişin tamamını kaplar. Bu uygulamada kaplamanın yapışması için dişlerin küçültülmesi gerekir. 
 • Estetik Dolgular: Dişlerdeki boşlukları kapatmak için estetik beyaz dolgu kullanılır. 
 • Kanal Tedavisi: Dişlerdeki hasarı dokular ve enfekte olmuş sinirleri tedavi ederek dişteki ağrı sorunu çözülür. 

Öncelikle üst kısımda bahsettiğimiz sorunlar varsa tedavi edilir daha sonra asıl Hollywood smile işlemlerine başlanır. Öncelikle hastanın ağzından ölçü alınması gerekir. Kişiye özel olarak yapılan bir işlem olduğu için diş yapısı ve çene yapısı herkesin farklıdır. Bilgisayar üzerinden özel bir programdan hastanın ağız ölçüleri ve yüz şekline uyum hesaplaması yapılır.

Gülüş tasarımından önce üst kısımda bahsettiğimiz sorunlar varsa tedavi edilerek hollywood smile işlemlerine başlanır. Kişinin ihtiyacına göre işlem sıralaması yapılır ama genel olarak uygulanan işlemler şunlardır; 

 1. Porselen Vener: Bu işlemi yapmak için aralıklı, küçük dişler ya da çok sararmış dişler tercih edilir. Diş yüzeylerinin hafif bir şekilde aşındırılarak dişlerin ön kısmına yaprak porselen kaplama uygulanır. Beyaz ve daha parlak bir görünüm elde etmek amaçlanır. Porselen vener ışık geçirgenliği sağladığı için doğal bir görünüm elde eder. 
 2. Diş Beyazlatma: Kişinin diş yapısının şekline göre diş beyazlatma yöntemi tercih edilir. Eğer kişinin dişlerinin beyazlığı yeterliyse diş beyazlatma yönteminin uygulanmasına gerek yoktur. 
 3. İmplant tedavisi: Bu işlemi ağzında eksik diş olanlara uygulanır. Boş olan dişlerin yeri doldurularak simetrik ve estetik diş görünümü elde edilir. 

Hollywood smile işleminin yapımı 5 ya da 10 gün arasında değişir. Hollywood smile kalıcı mı sorusu da oldukça merak edilir. Deneyimli bir uzman tarafından yapılan gülüş tasarımı ömür boyu estetik ve güzel dişlere sahip olmanızı sağlar. 

Hollywood smile işlemi sonrası diş bakımı biraz daha dikkat edilerek ve özenerek yapılmalıdır. Günde en az iki kez diş ipi kullanmalı ve iki kez dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Dişlerinizde ağrı olmaması için yemek artıklarının dişlerinizin arasında kalmadığına dikkat etmeniz gerekir. 

Hollywood Smile İşlemlerinin Amacı Nedir?

hollywood smile

Hollywood smile işlemi amacı Hollywood yıldızlarının gülüşüne sahip olmaktır. Gülüşlerinden rahatsız olan insanlar gülümseme tasarımı dediğimiz Hollywood smile uygulaması ile daha düz ve beyaz görünen kusursuz bir gülüşe sahip olur. Genel olarak ağız ve diş sağlığını da iyileştirmeyi amaçlar. Bu sayede de insanlar daha özgüvenli ve daha iyi bir görünüm elde ederler. 

Hollywood smile işlemi yaptıranlar birçok avantaja da sahip olurlar. Bunlardan bazıları; 

 • Estetik ve güzel bir gülüş elde ederler 
 • Doğru bir ağız kapanışına sahip olurlar
 • Simetrik ve beyaz bir diş görünümüne sahip olurlar
 • Diş ve diş eti sorunlarının da tedavi edilmesi sağlanır

Siz de bu tedaviyi uygulamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve aklınızdaki tüm soruları cevaplandırabilirsiniz. Uzman hekimlerimizce yapılan hollywood smile tedavi hizmetini daha detaylı öğrenmek için de sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Öneri İçerik: Hollywood Smile