İzmir eğlence mekanları, gezi amacıyla şehre gelen birçok kişi tarafından merak ediliyor. İzmir’de güneş battıktan hemen sonra gece hayatı başlamaktadır. İzmir gece hayatı bu anlamda oldukça renklidir diyebiliriz. Burada şehir merkezine yakın, ulaşımı kolay, keyifli vakit geçirebileceğiniz pek çok mekân bulunuyor.

İzmir gece kulüpleri, eğlence amacıyla tercih edebileceğiniz ilk yerler arasında. Bu mekanların özellikle şehir merkezinde yoğunlaştığını söyleyebiliriz. İzmir eğlence mekanları Bornova, Bayraklı, Alsancak gibi merkezi ilçelerde daha çoktur.

Yaz mevsimi geldiğinde tatil beldelerinde de hareketlilik yaşandığını söyleyebiliriz. O halde İzmir club ve eğlence mekanları için listemize geçelim! 😊

İzmir’de Eğlence Mekanları

İzmir’de eğlence mekanları incelemesi yaptığımızda seçeneğin bir hayli fazla olduğunu görüyoruz. Özellikle mekanların birçoğu İzmir canlı müzik sınıflandırması için uygundur. Yani hem eğlenmek hem de canlı müzik dinlemek istiyorsanız önünüzde pek çok seçenek var.

İşte İzmir eğlence mekanları konusu için en popüler 10 mekan!

1- Tac Mahal

Tac Mahal
Tac Mahal

Tac Mahal gece kulübü, Bayraklı ilçesinde bulunuyor. Özellikle İzmir lüks gece hayatı için tercih edilebilecek mekanların başında geliyor. Tac Mahal, sabahlara kadar süren eğlencenin tek adresi konumunda. Müzik, eğlence ve dansın zirvesini burada yaşayabilirsiniz.

Mekanın körfez ve deniz manzarası ise oldukça etkileyici. Yani İzmir eğlence mekanları içerisinde ilk sıraya Tac Mahal’i alabilirsiniz. Ayrıca burada çeşitli organizasyonların da yapıldığını söyleyelim.

2- Ooze Venue

Ooze Venue
Ooze Venue - İzmir eğlence mekanları

Ooze Venue, Bornova gece hayatı için değerlendirebileceğiniz en ünlü yerlerden bir tanesi. Buraya birçok ünlü ismin konser vermeye geldiğini de ekleyelim. Ooze Venue, canlı müzikle beraber aynı zamanda konser için de gidebileceğiniz bir adres.

Genel olarak her yaştan insana hizmet etse de mekanın üniversite öğrencilerinin yoğun bir şekilde tercih ettiğini söyleyebiliriz. İzmir gece hayatı için değerlendirebileceğiniz Ooze Venue’ye gitmenizi mutlaka öneriyoruz!

Mutlaka okuyun: İzmir Tatil Yerleri

3- Dungeon Bar

Dungeon Bar
Dungeon Bar - canlı müzik İzmir

Dungeon Bar, Bornova ilçesinde hizmet veren eğlence mekanlarından birisidir. Son dönemlerde gençlerin yeni gözdesi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Burada müzik kalitesi ön planda ve farklı müzik türleri sahneleniyor. Bunun yanı sıra konserlerin de düzenlendiğini söyleyebiliriz.

Ağırlıklı olarak rock ve metal müzik türlerinin hâkim olduğu mekanda ses kalitesi akustik açıdan harikadır. Mimari açıdan da eşsiz figürler sergilenmektedir.

4- Beri Blues Bar

izmirde eğlence mekanları
izmirde eğlence mekanları

Beri Blues Bar, kaliteli müziğe önem veren bir başka mekan. Eğer İzmir eğlence mekanları içerisinde kaliteli müzik de olsun diyorsanız, mutlaka tercih edebileceğiniz bir adres. Mekan, sadece Bornova değil, tüm İzmir’in eğlence anlayışına yepyeni bir soluk getirmekte.

Beri Blues Bar genel olarak 21:00 civarında açılır ve sabahın ilk saatlerine kadar eğlence devam eder. İzmir’de nezih eğlence mekanı arayışındaysanız mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz.

5- Josephine Club

Josephine Club
Josephine Club

Josephine Club, Alsancak canlı müzik ve DJ performansı için değerlendirebileceğiniz adreslerden bir diğeri. Özellikle Alsancak mekanları içerisinde ön plana çıkıyor ve gençlerin gözdesi konumunda. Alsancak barlar sokağında mekan arayışındaysanız Josephine Club gidebileceğiniz en iyi alternatifler arasındadır.

İzmir gece kulüpleri arasında oldukça popüler olan Josephine Club’a mutlaka gitmenizi öneriyoruz. İzmir eğlence mekanları arasında yapacağınız en iyi tercihlerden birisi olacaktır.

İzmir Gezilecek Yerler ilginizi çekebilir!

6- 1888

1888
1888

Konak eğlence mekanları içerisinde ön plana çıkan adreslerden olan 1888, geçtiğimiz senelerde Jazz ağırlıklı müzikler çalmaya başlamıştır. Eğer Jazz müziğini seviyorsanız ve eğlence mekanları arayışındaysanız 1888’i değerlendirmeniz gerekir.

Mekanda alkol servisi de bulunmaktadır. Pazar günleri kapalı olan 1888, diğer günler 12:00 – 04:00 arasında hizmet vermektedir. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

7- BlackJack

blackjack
blackjack

BlackJack, Karşıyaka eğlence mekanları arasında bir diğer popüler yerlerden. Burayı ziyaret edenler ilk olarak çalan müziklere hayran kalıyor. Ayrıca mekanda zaman zaman Meksika, Küba, Yunan müziği geceleri düzenleniyor.

BlackJack, eğlence anlayışınıza yeni bir soluk getirebilir. Bostanlı iskelesinin karşısında yer alan mekanda eğlence sabaha kadar sürmektedir. İzmir eğlence mekanlarına Nar Bar ile devam edelim...

8- Nar Bar

Nar Bar
Nar Bar

Alaçatı eğlence mekanları için değerlendirebileceğiniz Nar Bar, tatilinize bambaşka bir renk getirecektir. Özellikle harika atmosfere sahip olan arka bahçesi, keyifli vakit geçirmenizin teminini oluşturuyor. Lezzetli kokteyller eşliğinde harika müzikle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Burası aynı zamanda kafe olarak da hizmet vermektedir. Alkol servisinin olduğu mekanın menüsü de son derece zengin!

İzmir eğlence mekanları arasında konsept mekan önerisinde bulunalım: 45'lik Alsancak!

9- 45'lik Alsancak

45'lik Alsancak
45'lik Alsancak

İzmir meyhaneleri arasında gösterilebilecek 45’lik Alsancak, farklı konsept partiler de düzenlemektedir. Özellikle 70’ler, 80’ler ve 90’lar konsepti yoğun ilgi görmektedir. Mekanda alkol fiyatlarının da uygun olduğunu belirtmek gerekiyor.

Kaliteli ve canlı müzik arayışındaysanız İzmir eğlence mekanları arasında 45’lik Alsancak’ı değerlendirebilirsiniz.

İlgili içerik: İzmir'de Ne Yenir?

10- Tren Resto & Bar

Tren Resto & Bar
Tren Resto & Bar

Karşıyaka gece kulüpleri içerisinde değerlendirilebilecek Tren Resto Bar, günün her saatinde eğlenmenizi sağlayabilir! Dans ve müziğin ritmine kapılacağınız mekanda, birçok yiyecek ve içecek de bulunmaktadır. Eğlence anlayışınıza leziz kokteyller eşlik etsin istiyorsanız tercihini bu mekandan yana kullanabilirsiniz.

İzmir eğlence mekanları için en popüler ve kaliteli hizmet veren 10 mekanı sizler için sıraladık. İzmir barlar sokağı için farklı mekanları da değerlendirebilirsiniz. Ancak İzmir gece hayatı ve eğlence mekanları denildiğinde bu mekanların akla geldiğini söyleyebiliriz. 😊

En Popüler İzmir Gece Kulüpleri Nelerdir?

İzmir Gece Kulüpleri
İzmir Gece Kulüpleri

İzmir'de eğlence mekanlarına farklı bir başlıkla devam edelim: Gece Kulüpleri! İzmir gece kulüpleri bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Merkezi ilçeler başta olmak üzere pek çok farklı alanda farklı türdeki gece kulüplerine rastlayabilirsiniz.

İzmir gece kulüpleri içerisinde en popüler olan mekânlar şu şekildedir:

 1. Hangout Cure
 2. Kalt
 3. Om Atelier - Mistral
 4. Ooze Venue
 5. Dope R&B Club
 6. Bios Bar
 7. Behave Bostanlı
 8. Up Stage Performance
 9. Mona Mavişehir
 10. SoldOut Performance Hall

İzmir Gece Hayatı Nasıldır?

İzmir, Türkiye'nin en büyük şehirlerinden birisi olduğundan dolayı gece hayatı bakımından oldukça hareketlidir. İzmir gece hayatı, farklı tercih ve zevklere hitap ederken birçok mekân alternatifini de beraberinde sunmaktadır.

İzmir'de gece hayatının en önemli unsurlarını şu şekilde sayabiliriz:

 • Alsancak ve Kordon: Kordon sahil bölgesi, İzmir gece hayatının kalbi olarak biliniyor. Burada birçok farklı konseptte kafe, bar, restoran ve gece kulübü bulabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında deniz manzarası eşliğinde farklı etkinlikler de gerçekleştirebilirsiniz.
 • Barlar Sokağı: Barlar Sokağı olarak bilinen bölge, yine İzmir Alsancak'ta yer alıyor. İzmir eğlence mekanlarının en hareketli olduğu yer olarak tarif edilebilir. Burada canlı müzikten DJ performanslarına kadar gece hayatının birçok farklı bileşenine sahip olabilirsiniz.
 • Karşıyaka: Karşıyaka, İzmir gece hayatının hareketli olduğu ilçelerden birisidir. Deniz kenarında güzel mekânları bulabilirsiniz.
 • Canlı Müzik: Eğer canlı müzik seviyorsanız, birçok mekanda bu alternatifin olduğunu söyleyelim. Jazz'dan Rock'a kadar pek çok farklı müzik türünü canlı performans dahilinde İzmir eğlence mekanlarında dinleyebilirsiniz.