İzmir’de en iyi diş hastanesi devlet hangisi diye merak edenlere özel bu yazımızda İzmir’deki devlet hastanelerini inceleyeceğiz. İzmir’de pek çok diş hastanesi ve ağız-diş sağlığı merkezi bulunur. Buralardan randevu alarak diş kontrollerine veya tedavilerine gidebilirsiniz.

İzmir’de en iyi diş hastanesi denildiğinde tek bir yer söylemek zordur. Çünkü her hastanenin pek çok olumlu ve olumsuz özelliği olabilir. Gelin yazımızda İzmir’de en iyi diş hastanesi devlet hangisi ve özellikleri neler inceleyelim.

İzmir’de En İyi Diş Hastanesi Sıralaması

izmir'de en iyi diş hastanesi devlet

Diş problemleri oldukça ağrılı ve zor olabilir. Bu nedenle diş bakımının ve kontrollerinin düzenli yapılması oldukça önemlidir. Bunlar düzenli yapılmadığı takdirde çeşitli sorunlara sebebiyet verebilir. Diş kontrollerine düzenli gitmek dişlerinizde bir problem varsa bu sorun ilerlemeden hızlıca çözülmesini sağlar.

İzmir’de en iyi diş hastanesi devlet ve ağız-diş sağlığı merkezi sıralaması:

1-İzmir Eğitim Diş Hastanesi

İzmir’de en iyi diş hastanesi devlet sıralamamıza İzmir Eğitim Diş Hastanesi ile başlayalım. İzmir Konak ilçesinde faaliyet gösteren hastane 1981 yılından beri hizmet verir. İzmir’in en eski hastanelerinden biridir. Müşteri ve çalışan memnuniyetini ön planda tutan bir kurumdur. Bünyesinde genel diş, çocuk diş hekimliği ve endodonti gibi poliklinikler bulunur.

2-Bayraklı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulununa bu merkez ek binası ile birlikte 60 ünit olarak hizmet verir. Toplamda 45 diş hekiminin bulunduğu bu kurumda pedodonti, endodonti, çene cerrahisi olmak üzere pek çok farklı alan vardır. Son teknoloji cihazları ve uzman kadrosu ile hastalara en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlar. Diş dolgusu, çekimi, protez ve diş eti hastalıkları tedavisi gibi pek çok işlem bu merkezde yapılır.

3-Gaziemir Ağız ve Diş Sağlığı Semt Polikliniği

İzmir’de Gaziemir ilçesinde bulunan poliklinik 2018 yılından beri hizmet verir. 13 diş hekimi ile hastalara en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlar. Hasta memnuniyetini ve konforunu ön planda tutan bir polikliniktir.

4-Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Bu merkez İzmir Karşıyaka’da 1995 yılından beri Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne bağlı hizmetlerini yürütür. Diş tedavi ve protez merkezi olarak hizmet vermeye başlayan bu kurum 12 ünitlik kapasitesi ile hastalarına en iyi şekilde tedavi imkanı sunar. Ayrıca İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahip ilk merkezdir.

5-Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine bağlı olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2002 yılında hizmete açılan kurumda başlangıçta 12 ünit varmış şimdi ise hizmetlerine 129 ünit ile devam etmekte.

6-Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

 Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde multidisipliner klinik sistemi ve entegre klinik uygulaması vardır. Bu sayede hastalar hekimlerini seçebilir ve değiştirebilir. Pedodonti, endodonti, protez ve periodontoloji olmak üzere bünyesinde pek çok klinik bulunur.

7-Menemen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Menemen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 2014 yılından beri hizmet verir. Son teknoloji cihazları ve uzman kadrosu ile öncü bir kurumdur. Merkezin poliklinikleri çocuk diş hekimliği ve genel diş olarak ikiye ayrılır. Kanal tedavisi, engelli kliniği, evde sağlık hizmeti gibi pek çok hizmeti bulunur.

8-Torbalı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

İzmir Torbalı’da bulunan bu merkez 2015 yılında hizmete açılmıştır. Halka modern bir hizmet sunmayı amaçlar. 20 diş hekmi ile implant, dolgu, kanal tedavisi, diş taşı temizliği gibi pek çok tedavi hizmeti sunar.

İzmir’de en iyi diş hastanesi devlet sıralaması bu şekildedir. Bunlar dışında da pek çok hastane ve özel klinik bulunur. Hastaneler sıralamasında listedeki konumu dikkate alınmamalıdır. Bu sıralamadaki hastaneler ve merkezler kadrosu, hizmetleri ve cihazları göz önüne alınarak oluşturulmuştur. Siz de diş muayenesine gitmek istiyorsanız evinize yakın, sizin için en iyi olan hastaneyi seçebilir ve hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

İzmir’de En İyi Diş Hastanesi Devlet Randevu

izmir'de en iyi diş hastanesi devlet

İzmir’de en iyi diş hastanesi devlet randevu sistemine bakalım. İlk olarak MHRS sisteminden giriş yaparak randevu alabilirsiniz. Bunun yanı sıra 182’yi arayarak da randevunuzu oluşturabilirsiniz. Randevunuzun olmadığı durumlarda sıra alarak beklemek zorunda kalırsınız. Bu nedenle hastaneye gitmeden önce randevu alınması tavsiye edilir.

İzmir’de devlet hastanelerinin yanı sıra pek çok özel klinik de bulunur. Özel kliniklerde randevu almak için beklemeye gerek olmaması gibi avantajlar bulunur. Siz de kontrol ve muayene için bizimle iletişime geçebilir randevunuzunu oluşturabilirsiniz.

Öneri İçerik: İzmir Acil Diş Polikliniği 2023