Kanal tedavisi ne kadar sürer, ağrı yapar mı ve ne kadar süre dayanır merak ediyor olabilirsiniz. Gelin tüm bu soruları birlikte cevaplandıralım.

Dişlerin çürümesi herkesin başına gelen bir problemdir. Bazı durumlarda bu çürümeler dişlerin köklerine kadar ilerler. Bunun sonucunda diş hekimi de diş köküne inerek çürüğü kanal tedavisi ile temizler. Kanal tedavisini kısaca tanımladıktan sonra kanal tedavisi ne kadar sürer konusuna açıklık getirelim.

Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer Tek Diş

Dişlerin içerisindeki sinirler iltihaplandığında dayanılmaz acılara sebebiyet verebilir. Bu durumda da diş içerisindeki doku çıkarılır ve kanal temizlenir. Bu kanal tedavisi derin çürüklerde ve iltihaplanmalarda yapılır. Peki kanal tedavisi ne kadar sürer?

Genel olarak bu işlem 30-60 dakika arasında değişir. 1 diş kanal tedavisi kaç dakika sürer diyenler için genellikle bu aralıkta tedavi tamamlanır. Ancak bazen daha zorlu bir tedavi süreci olabilir ve tedavi işlemi uzayabilir. Herkesin diş ve diş kökü yapısı farklı olabileceği için bu tedavinin süresi de kişiden kişiye değişebilir.

Siz de kendi dişlerinizle ilgili bilgi almak ve tedavi sürecinizi planlamak için bizimle iletişime geçebilir ücretsiz muayene hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Kanal tedavisi ve kanal tedavisi fiyat hakkında daha detaylı bilgi edinmek için de “Kanal Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?” adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Öneri İçerik:Kanal Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır? 

Kanal Tedavisi Kaç Gün Sürer?

kanal tedavisi ne kadar sürer

Kanal tedavisi ne kadar sürer diye merak ediyorsanız bu işlem genellikle tek bir diş için 1 saatte tamamlanır. İşlem sonrasında iyileşme ise iki üç gün içerisinde gerçekleşir. İlk günler diş etlerinizde ve dişinizde hassasiyet hissedebilirsiniz. Zamanla bu da geçer ve tamemen rahat bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kanal tedavisi kaç gün sürer diye merak ediyorsanız tedavi bir günde tamamlanır. Tedavi sonrası ise birkaç gün dikkat ederek iyileşme sürecini sağlıklı bir şekilde atlatabilirsiniz.

Öneri İçerik:Başarısız Kanal Tedavisi Belirtileri Nelerdir?

Kanal Tedavisi Sonrası Ağrı

kanal tedavisi ne kadar sürer

Kanal tedavisi sonrası ağrı olması oldukça normal bir durumdur. Dişlerde ve diş etinde hassasiyet olabilir. Genellikle bu ağrılar kısa süre içerisinde tamamen geçer. Ağrının belli bir süre sonra geçmemesi tedavide sorun olduğunu gösterir. Bu nedenle tedavi sonrası ağrı hissetmeye devam ediyorsanız diş hekimiyle görüşmeniz tavsiye edilir.

Kanal tedavisi ne kadar sürer ve kısaca süreç detayları nasıl ilerler cevaplandırdık. Şimdi de kanal tedavisi kaç yıl dayanır bu konu hakkında araştırmalarımızı paylaşalım. Kanal tedavisi iyi ve doğru bir şekilde yapıldığında bir ömür kullanılabilir. Burada kanal tedavisini yapan diş hekimi çok önemlidir. Bunun yanı sıra sizin dişlerinize olan bakımınız ve özeniniz de tedavinin ömrünün ne kadar olacağını belirler.

Siz de dişlerinizde, diş köklerinde ağrı hissediyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman diş hekimlerimizin sunduğu ücretsiz muayene hizmeti ile tedavi sürecini planlayabilirsiniz.