Lamine diş; veneer diş olarak da adlandırılan ve kozmetik tedaviler için kullanılan tıbbi bir materyal olarak tanımlanmaktadır. Lamine diş fiyatları; diş renkleriyle, formuyla sıkıntı yaşayan kişilerin merak ettiği konulardan biridir.

Lamine diş nedir, nasıl yapılır sorusuna bu içerikte yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca lamine diş yaptıranların yorumlarını da inceleyeceğiz.

Lamine diş ücretleri, son yıllarda her kesimden kişinin araştırdığı bir konu haline gelmiştir. İşte 2024 güncel fiyat bilgileri ve lamine diş ile ilgili tüm detaylar...

Lamine Diş Fiyatları 2024 - GÜNCEL LİSTE!

Lamine Diş Fiyatları 2023
Lamine Diş Fiyatları 2024

Lamine diş ücretleri, kullanılan materyallerin kalitesine ve kaplanacak olan dişlerin sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Uygulanacak olan tedavinin, yöntem ve çeşidi de fiyatlandırma sistemi üzerinde oldukça etkilidir.

Türk Dişhekimleri Birliği’nin belirlediği güncel lamine diş fiyatı listesini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Lamine diş fiyatları 2024 yılında aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

Lamine Kaplama ÇeşitleriFiyatları (%10 KDV dahil)
Laminate Veneer Kompozit4.575,00 TL
Laminate Veneer Akrilik5.885,00 TL
Laminate Veneer Seramik15.155,00 TL 
Lamine Diş Fiyatları 2024

Öneri içerik: Lamine Diş Nedir?

Lamine Diş Kaplama Pahalı Mıdır?

Lamine Diş Ücretleri
Lamine Diş Ücretleri

Lamine diş fiyatları pahalı mıdır? Bu konuyu detaylı bir şekilde maddeleyerek inceleyelim.

 • İlk olarak kısaca lamine diş kaplamadan bahsedecek olursak; bu kaplama çeşidinde diş üzerinde törpüleme işlemi oldukça azdır.
 • Törpüleme işlemi sonrasında da ince tabakalar halinde yerleştirilir. Yaprak kaplama olarak da bilinir. Doğal dişe en az zarar veren kaplama yöntemlerinden biridir.
 • Kaplama tedavisi olarak bilinen lamine diş, kişilerin ağız sağlığı için oldukça yararlı olan tıbbi bir işlemdir. Bu işlem diş kaybı veya diş çürümesi yaşayan kişiler için, zorunlu bir tedavi olarak nitelendirilmektedir.

Lamine diş tedavisine ihtiyaç duyan kişiler, lamine diş ücretlerini merak etmektedir.

 • Lamine diş kaplama tedavisinin pahalı olup olmaması, tercih edilen hastane ve doktora göre değişkenlik göstermektedir.
 • Özel hastaneler devlet hastanelerine nazaran daha pahalı bir ücretlendirme sistemine sahiptir. 
 • Lamine diş kaplama fiyatları, bu tedavinin uygulandığı kurumun yapısına göre değişkenlik göstermektedir.

Lamine diş fiyatları, bazı kişiler tarafından oldukça pahalı olarak nitelendirilmektedir. Bu tedavinin tek bir dişe uygulanması, birden fazla dişe uygulanmasına nazaran çok daha ekonomiktir.

Kişiler, lamine diş kaplama tedavisini; acil tedaviye ihtiyaç duyan dişlere öncelik vererek almaktadır.

Kaplama Diş Tedavisinin Ücreti Nedir?

Lamine Kaplama Diş Fiyatları
Lamine Kaplama Diş Fiyatları

Lamine diş fiyatları 2024 listesini incelemeye devam ediyoruz...

Kaplama diş tedavisi, işlevini yitiren dişler için uygulanmaktadır. Kaplama diş tedavisinin ücretleri, işlem esnasında kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.

Kozmetik amaçlı yaptırılan lamine diş tedavisi, diğer tedavilere nazaran daha pahalı olmaktadır. Genellikle 10.000 TL'den başlayıp 25.000 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Tüm dişlerin kaplama malzemesi ile kaplanması, estetik görünüm sağlaması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Kaplama işlemi esnasında kullanılacak olan malzemenin kalitesi ve türü, fiyatlandırma sistemi üzerinde etkili olmaktadır.

Öneri içerik: Kanal Tedavisi Nedir?

Lamine Diş Kaplama Fiyatlandırmasını Etkileyen Faktörler

Lamine diş fiyatlarını etkileyen en önemli faktör, kaplama işlemi yapılırken kullanılan malzemelerin kalitesi olarak gösterilmektedir.

Seramik kaplama, akrilik kaplamaya nazaran daha pahalı bir yapı göstermektedir.

Kompozit kaplama ise daha kolay uygulanabilir olması nedeniyle diğerlerine göre ucuzdur.

Lamine diş tedavisinin ücretlerini etkileyen bir diğer faktör ise tercih edilen doktorun uzmanlığıdır. Bunun dışında özel hastaneler, devlet hastanelerine nazaran daha pahalı ücret politikaları uygulamaktadır. İşlemi uygulayacak olan doktorun kişisel inisiyatifi de ücret aralıklarını etkilemektedir.

Lamine Diş Tedavisinin Uygulanma Nedenleri

Lamine Diş Fiyatları
Lamine Diş Fiyatları

Diş estetiği ve diş sağlığı uygulamalarında sıklıkla tercih edilen lamine diş, pek çok farklı nedenden dolayı başvurulan bir tedavi yöntemidir. Lamine diş tedavisine ihtiyaç duyan kişiler, pek çok farklı prosedür ile karşı karşıya kalmaktadır. Kişiler, kendilerine en uygun olan işlemi kolaylıkla seçebilmektedir.

Lamine diş tedavisinin uygulanma nedenleri şunlardır:

 • Dişler arasında boşluk oluşması.
 • Dişler üzerinde kırık veya çatlak oluşması.
 • Dişlerde görülen renk bozuklukları.
 • Ağız içerisinde küçük ve işlevsiz dişlerin olması.
 • Diş lekelenmeleri gibi yüzeysel problemlerin varlığı.
 • Kısmi diş şekli bozulmaları.

Bu tedavinin kapsamı, temel olarak lamine diş fiyatlarını belirlemektedir. Lamine kaplama tedavisi, uzman kişiler tarafından yürütülmesi gereken profesyonel prosedürlerden oluşmaktadır.

Hekim, kişinin tedavisi için gereken tüm kontrolleri yaptıktan sonra; tedavi sürecine başlamaktadır. İstenilen sonuca ulaşılabilmesi için tedavi prosedürlerinin titizlikle uygulanması gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Diş Taşı Temizliği Fiyatları

Lamine Diş Nedir?

Lamine diş fiyatlarından sonra diğer konulara da değinelim. Bu konuda en çok aldığımız sorulardan birisi şu şekilde: Lamine diş nedir?

Lamine dişler, özel yapıştırma teknikleri kullanılarak ön dişlerin form, renk ve pozisyon değişikliğini sağlamak amacıyla kullanılan bir porselen restorasyon türü olarak ifade edilebilir. Lamine dişler, aynı zamanda yaprak diş olarak da bilinmektedir.

Peki lamine diş hangi problemler için uygulanabilir?

 • Estetik diş tedavisinde özellikle ön dişlerdeki şekil bozukluklarının gidermek için kullanılır.
 • Travma sonucu kırılan dişlerin tedavi edilmesinde kullanılır.
 • Kısa diş nedeniyle estetik olarak kaygı yaşayan kişilerde dişleri uzatmak amacıyla kullanılır.
 • Koyu renk dişe sahip kişilerde ilk olarak diş beyazlatma işlemi denenir. Bu işlem başarılı olmazsa lamine kaplama yöntemi tercih edilebilir.
 • Tel tedavisi görmek istemeyen ancak dişlerinde hafif derecede ortodontik problemler olan kişilerde bu uygulama yapılabilir.

Lamine diş kaplamasının avantajlarına değinecek olursak;

 • Lamine kaplama aynı normal diş gibi ışık geçirgenliğine sahiptir. Bu ışığı yansıtma ve geçirme özelliği sayesinde de doğal dişe yakın bir görünüm sunar. Estetik olarak başarılı bir kaplama yöntemidir.
 • Lamine kaplama yapılması için dişte çok büyük değişiklikler yapılmasına gerek yoktur. Hastanın kendi dişine en az hasarı vererek tedavi işlemi yapılabilir.
 • Yüzeyi oldukça pürüzsüz olduğu için lekelenme ve diş taşı oluşumu oldukça minimum seviyededir.
 • Aşınmaya karşı dirençli bir materyaldir.

Son olarak lamine diş fiyatları hakkında sıkça gelen soruları inceleyelim.

Lamine Diş Nasıl Yapılır?

Lamine Diş Fiyatları
Lamine Diş Fiyatları

Bu tedavi kapsamında en çok sorulan bir diğer soru ise Lamine diş nasıl yapılır sorusudur. Lamine diş tedavisi, dişlerin kesilmeden hemen önce milimetrik işlemlerle inceltilmesine dayanan bir operasyondur. Bu işlem, diş dokusunu korumak amacıyla hassas bir şekilde yürütülür.

Dişler, yaklaşık olarak 0,3 mm - 0,7 mm arasında inceltilmektedir. İnceltilen diş yüzeyine ise lamine porselenler yapıştırılarak tedavi tamamlanmaktadır. Tedavi sürecinde ve sonrasında bakım işlemleri oldukça önemlidir.

Lamine Diş Yaptıranların Yorumları

Lamine diş fiyatları 2024 listesi için hazırladığımız içerikte farklı bir konuya daha değinelim: Lamine diş yaptıranların yorumları! Yorumlar, genel olarak olumlu düzeyde seyretmektedir. Lamine diş yaptıranlar, genel olarak bu tedaviden memnun kalsa da istisnai sonuç alan kişiler de mevcut.

Bu nedenle lamine diş tedavisini doğru bir hekim ile birlikte yürütmeniz önemlidir. ProEstetik aracılığıyla bu tedavi kapsamında destek almak için İletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Diş Teli Fiyatları 2023

Sıkça Sorulan Sorular

Lamine diş fiyatları 2024 listesi ile ilgili olarak sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Lamine diş kaplama kaç TL?

Lamine diş kaplama ücretleri ortalama olarak 15.000 TL civarındadır.

Lamine diş ömrü ne kadardır?

Lamine dişlerin ömrü, kullanım özelliklerine göre değişiklik gösterir. Ancak ortalama olarak 15 sene sağlıklı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Lamine diş fırçalanır mı?

Lamine dişler de normal dişler gibi günde 2 kere fırçalanması gerekir. Ayrıca diş ipi ile temizlik süreci desteklenmelidir.