Porselen diş fiyatları 2024 yılı itibariyle güncellenmiştir. Diş problemlerinde kullanılan malzemelerin yurtdışından alınması sebebiyle yıldan yıla fiyatlarda artış gözlemlenir.

Porselen diş estetik görünümü, dayanıklılığı ve kolay uygulanması sayesinde tedavilerde kullanılır. Doğal dişlere olan benzerliği ile kolay bir şekilde ağıza uyum sağlar.

Porselen diş fiyatları ne kadar, çeşitleri neler ve daha fazlası için yazımıza göz atabilirsiniz!

Porselen Diş Fiyatları Güncel Veriler

Porselen diş fiyatları tedavinin türüne, uygulanacak dişe göre farklılık gösterebilir. Bunun yanı sıra tedavi olacağınız kliniğin fiyat tarifesi de fiyatlandırmada etkilidir.

Genel olarak fiyatlandırma hakkında bilgi almak için tablo yardımıyla farklı tedaviler için porselen diş fiyatlarını inceleyelim.

Tedavi TürüFiyat (%10 KDV dahil)
Yaprak porselen diş7690 TL
İmplant üstü porselen kaplama6.875 TL
Metal desteksiz tam seramik kuron12.610 TL
Tek diş geçici kuron875 TL

Porselen diş fiyatları 2024 devlet hastanesi ve özel kliniklerde fiyatlandırmada bazı farklılıklar olabilir. Verdiğimiz fiyat bilgileri yaklaşık değerlerdir. En doğru fiyat bilgisini almak için diş hekimine muayene olmanız tavsiye edilir.

Sizin de dişlerinizde problemler varsa bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz ilk muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz. Bu sayede fiyatlandırma ve tedavi süreci hakkında da en sağlıklı bilgiyi hekiminizden alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için "Hizmetlerimiz" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Porselen Diş Kaplama

porselen diş fiyatları

Porselen diş fiyatları hakkında detaylı bilgi verdikten sonra şimdi de işlemle ilgili bilgilendirme yapalım. Diş kaplaması genel olarak hasarlı dişleri düzeltmek için yapılır. Bu kaplamalar pek çok farklı malzeme ile hazırlanabilir.

Fiyatlar da malzemeye bağlı olarak değişiklik gösterir. Muayene sonrası diş hekiminiz hangi kaplamanın sizin için uygun olduğuna karar verir.

Porselen diş kaplama dişlerdeki çürük, aşınma veya kırıklarda kullanılabilir. Doğal dişlere benzerliği ile ağıza direkt olarak uyum sağlar.

Dayanıklı bir malzeme olması sayesinde de uzun süreli kullanımlar için uygundur. Özellikle doğru bakım ve düzenli kontrol ile yıllarca sapasağlam kalabilir.

Porselen diş kaplama için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız “Porselen Diş Kaplama Nedir?” başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Öneri İçerik: Porselen Diş Kaplama Nedir?

Diş Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Her bireyin ağız ve diş yapısı birbirinden farklı olduğu için hepsine aynı işlemi uygulamak mümkün değildir. Bu nedenle birbirinden farklı kaplama çeşitleri vardır.

Bu kaplama çeşitlerini sıralayacak olursak:

 1. Porselen Laminate Veneer
 2. Full Porselen Kaplama
 3. Zirkonyum Kaplama
 4. Altın Kaplama
 5. Metal Destekli Kaplama

Gelin bu kaplamaları daha detaylı inceleyelim.

 • Porselen laminate veneer sıkça tercih edilen bir kaplama çeşididir. Laminate yaprak anlamına gelir ve ince yapısı nedeniyle bu ismi almıştır. İnce porselen dişin ön kısmına yapıştırılır.
 • Full porselen kaplama da doğal dişe en yakın görünümü elde etmek için kullanılır. Rengi ve dokusu diş ile çok benzerdir. Oldukça estetik gözüken bu tedavi diğerlerine oranla daha maliyetlidir.
 • Altın kaplama günümüzde çok tercih edilmese de farklı görünüm isteyen kişiler tarafından kullanılabilir.
 • Metal destekli kaplama ise genellikle en ekonomik olan kaplamadır. Porselen kaplamalarda da metal alaşımların üzerine porselen konularak kaplama yapılır.

Bunların yanı sıra daha farklı tedavi ve kaplama çeşitleri de vardır. Bu kaplamalar hastaların konforu için her geçen gün daha iyi bir şekilde üretilirler. Sizin için hem ağız yapınıza hem de bütçenize en uygun olanını diş hekiminiz ile seçebilirsiniz.

Porselen Diş Nasıl Yapılır?

porselen diş fiyatları

Porselen diş nasıl yapılır ve aşamaları nelerdir sırayla açıklayalım.

 1. İlk olarak muayene işleminde diş hekimi hastanın durumunu değerlendirir. Röntgen çekilir, gerekli kontroller yapılır ve tedavi planı yapılır.
 2. İkinci aşamada ise dişlerin ölçüleri alınır ve laboratuvarlara gönderilir. Aynı zamanda dişler de kaplamalara uygun hale getirmek için hazırlanır.
 3. Son olarak kaplamalar hazırlandığında hekim tarafından bu kaplamalar dişe yapıştırılır.

Porselen diş fiyatları;

 • Kaç dişe kaplama yapılacağına,
 • Porselenin maliyetine,
 • Kliniğin ücret tarifesine,
 • Kaplama öncesi ve sonrası ek tedavi gerekip gerekmediğine göre değişebilir.

Yukarıda saydıklarımız dışında da probleme ve hastanın ağız yapısına bağlı olarak diş tedavileri ve bunların fiyatlandırmaları değişiklik gösterebilir.

En doğru şekilde tedavi sürecini planlamak ve fiyatlar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, hekimlerimizce verilen ücretsiz muayene hizmetinden yararlanabilirsiniz.