İmplantlar eksik dişlerin yerine yeni diş yapılması için kullanılan medikal malzemelerdir. Hem yurt dışı hem de yurt içinde pek çok farklı markanın implantları bulunur. Peki yerli implant markaları ve fiyatları nasıl değişir gelin yazımızda inceleyelim!

Kur farkına takılma gibi bir problem olmadığı için yerli implant diş fiyatları yurt dışında üretilenlere göre daha ucuzdur. Yerli implantlar hastaların memnuniyeti ve konforu açısından da ön sıralardadır. Bu markaları yazımızda listeleyerek açıklayalım.

Yerli İmplant Markaları ve Fiyatları

yerli implant markaları ve fiyatları

Yerli implant markaları ve fiyatları birçok etkene göre değişir. Bu etkenler tedavi süreci, markanın kalitesi, kullanılması gereken implant çeşidi olarak sıralanabilir. Bunun yanı sıra implant uygulamasının yapıldığı kliniğe göre de fiyatta farklılıklar olabilir.

İşte farklı yerli implant markaları ve fiyatları:

Omnitech:

Yeni teknolojilerden faydalanarak ürünlerini üreten Omnitech bütçe dostu implantlar sunar. İmplantlar uzun ömürlü ve farklı ağız tiplerine uygun olarak üretilir.

Nucleoss:

İzmir’de kurulan bu marka en köklü implant markalarından biridir. 2001 yılından itibaren ürettikleri implantları ile hem diş hekimlerini hem de hastaları memnun etmeyi başarmışlardır.

Implance:

Trabzon’da 2012 yılında kurulan firma Türkiye’nin pek çok ilinde bulunur. Farklı illerde hem üretim hem de satış noktaları bulunur. Dünya pazarında da adını duyuran bir firmadır.

Mode:

Her geçen gün kendini geliştiren bu marka yenilikçi yaklaşımları ile öne çıkar.

Evoss:

Evoss markası dental ürünler üretmek ile bu sektöre girer. Sonrasında implant sektöründe de kendini gösterir. Uzun yılların tecrübesi ile ürünlerini en kalite şekilde üretir.

DTI:

Kocaeli’nde üretim süreçlerine devam eden bu marka 2010 yılında kurulmuştur. İmplantlarının kalitesi ile öne çıkar.

Bilimplant:

2014 yılında kurulan bu firma hastalara en konforlu tedavi imkanı sunmayı amaçlar. Üretim konusunda hassas çalışmalar yaparlar. Her geçen gün ar-ge çalışmaları ile dental implantlarını daha iyi bir şekilde üretirler.

Yerli implant markaları ve fiyatları ise yapılacak uygulamaya göre farklılık gösterir. Klinikler arasında, farklı hastalar arasında ve farklı uygulamalar arasında fiyat olarak da farklılıklar görülür. Genelleme yapacak olursak implant fiyatları 3.000-5.000 TL arasında değişir.

Yerli İmplant Yaptıranlar

Yerli implant markaları ve fiyatları inceledikten sonra şimdi de bu implantları kullananların kullanıcı deneyimleri nasıl onları inceleyelim.

Kaliteli bir yerli implant yaptıranlar bunun pek çok avantajı olduğunu söyler. İşte bu avantajlar:

  • Yerli malı olması sebebiyle kur farkından etkilenmez. Yerli implantların fiyatı yurt dışından getirilenlerle karşılaştırıldığında daha uygun fiyatlıdır.
  • Sürekli yapılan ar-ge çalışmaları ile implantlar en iyi hale getirilir.
  • Kalite konusunda da güvenilir yerli firmalar tercih edildiğinde implantlar uzun ömürlü kullanılabilir.

Yerli implant markaları dışında tüm dünyada satılan en iyi implant markaları hangileri merak ediyorsanız;

İlginizi Çekebilir: "En İyi İmplant Markaları: Sıralamada İlk 5’e Girenler"

Yerli İmplant Ne Kadar?

yerli implant markaları ve fiyatları

Yerli implant markaları ve fiyatları pek çok etkene göre farklılık gösterir. Bu nedenle net bir rakam vermek zordur. Genelleyecek olursak implant fiyatları 3.000-5.000 TL arasında değişir.

İşte implant fiyatlarını etkileyen 4 faktör:

  1. Kişinin ağız ve diş yapısı,
  2. Tedavinin yapılacağı klinik,
  3. Tedavi süreci,
  4. İmplantta kullanılan ham madde,

İmplant fiyatlarını özellikle bu 3 etkene göre değişiklik gösterir. İmplant fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak ve implant sürecini öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: "İmplant Fiyatları 2023 – GÜNCEL FİYAT LİSTESİ!"

Yerli İmplant Ömrü

Yerli implant ömrü kullanıcının ağız ve diş hijyenine ne kadar özen gösterdiğine göre değişir. Özenli bir kullanımla implantlarınızı 15-20 yıl gibi uzun süreler kullanabilirsiniz. Aynı zamanda implantın kalitesi de kullanım ömrü göz önüne alındığında önemli bir kriterdir.

Yerli İmplant Yorumlar

yerli implant markaları ve fiyatları

Yerli implant markaları ve fiyatları yazımızı yerli marka implantlar kullanan kişilerin deneyimleri ile sonlandıralım. Tedavi öncesinde daha önce aynı şeyleri yaşamış kişilerin tecrübelerini okumak tedaviden önce bir yol gösterici olabilir.

Yerli implant yorumları okunduğunda genellikle bu tedaviyi yaptıranlar olumlu bir geri dönüş yapmıştır. İyi bir kullanımla bu implantlar uzun yıllar normal dişiniz gibi işlev görebilir.

İmplantlar hakkında sorularınızı danışmak ve diş problemleriniz hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz muayene hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: "Hizmetlerimiz"