Sinüs Lifting / Kemik Grefti - Proestetik
Sinüs Lifting / Kemik Grefti

Sinüs Lifting / Kemik Grefti

Kemik grefti köprü çalışmaları ve diş implantları ile yakından ilgilidir. Restorasyonun başarısı için implant bölgesinde çene kemiğinin yüksekliği, derinliği ve genişliği önemlidir. Eksik dişlerle alakalı çene kemiği küçüldüğünde ya da hasar gördüğünde, implantlar dengesiz temek üzerine desteklenemez. Bunun için en sağlıklı olarak kemik grefti önerilir.

Sinüs Lifting / Kemik Grefti

Sinüs Lifting (Sinüs Kaldırma)

Burnun iki yanında, azı ve küçük azı dişlerinin üzerinde, sinüs adı verilen içi hava dolu boşluklar bulunur. Sinüsler, üst çeneye yapılacak implant ameliyatlarını etkilemektedir.

Dental implantların desteklenmesi ve tutunması için kemiğe ihtiyacı vardır. Sinüs duvarı çok ince olduğunda bu kemiğe diş implantı yerleştirmek imkansız hale gelir. Kemik erimesi gibi nedenlerden dolayı sinüs duvarı ile çene kemiğinin en üst noktası arası mesafe kısaldığında, bölgeye implant yapılacak yeterli kemik bulunmaz.

Sinüs lifting (sinüs kaldırma) cerrahi operasyonu ile üst çeneye doğru inmiş sinüsler kaldırılır. Yukarı kaldırılan sinüs zarı bölgesine greftleme (kemik tozu ekleme) yapılır. Böylece üst çene implant tutabilecek duruma getirilir.


Kemik Grefti (Kemik Tozu)

Kemik grefti, çekimler, diş eti hastalıkları veya yaralanma sebebiyle yetersiz kemik yapısına sahip implant bölgelerini onarabilmektedir. Kemik grefti, kendi kemiğinizden ya da bir doku bankasından elde edilebilmektedir.

Neden Greftlemeye İhtiyaç Duyulur?

  • Periodontal Hastalık: Periodontal hastalık, dişleri destekleyen çene kemiğini etkileyebilir ve kalıcı olarak zarar verebilir. Etkilenen alanlar, dişler işlevsiz hale gelene kadar giderek kötüleşir.
  • Yaralanmalar ve Enfeksiyonlar: Diş yaralanması ve çeneye uygulanan darbeden dolayı kemik geriye çekilebilir. Enfeksiyonlar da aynı şekilde çene kemiğinin giderek zayıflamasına neden olabilir.

Hakkımızda

Kliniğimiz 2011 yılında Doç. Dr. M. Selim Bilgin ve ekibi İzmir Alsancak'ta Pro Estetik Diş Kliniği bünyesinde 500 m2'ye yakın alanda geniş ve modern bir klinikte tüm diş branşlarında ulusal ve uluslararası tüm hastalara diş hekimliği hizmeti vermekteyiz.

Diş hekimlerimizin tamamı Türk Diş Hekimleri Birliği üyesidir. İngilizce konuşuyorlar ve uluslararası hastalarla diş tedavileri ve gülümsemenizi geri kazandırmak için mevcut seçenekler hakkında bağlantı kurma konusunda çok fazla deneyime sahipler.

ÜCRETSİZ PLANLAYALIM

Diş Köprüsü
Diş Köprüsü

Diş Köprüsü

Eksik dişlerin bıraktığı boşluklar, kalan dişlerin dönebilmesine veya boşluklara kaymasına neden olur. Bu durumdan kaynaklı…

Tedavi Süresi

6 Gün

Sinüs Lifting / Kemik Grefti
Sinüs Lifting / Kemik Grefti

Sinüs Lifting / Kemik Grefti

Kemik grefti köprü çalışmaları ve diş implantları ile yakından ilgilidir. Restorasyonun başarısı için implant bölgesinde…

Tedavi Süresi

6-12 Ay

Ozon Tedavisi
Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi, oksijen ve ozon karışımının uygun miktarlarda vücut boşluklarına ya da dolaşım sistemine uygulanmasıdır.…

Tedavi Süresi

6-12 Ay

Gummy Smile
Gummy Smile

Gummy Smile

Gummy Smile, kişi gülümserken ya da konuşurken damağın ortalama 2 mm'den daha fazla görünmesi durumuna…

Tedavi Süresi

6 Gün