Şeffaf plaklar dişlerdeki çarpıklık, boşluk ve yanlış dizilim gibi problemleri çözmeye yarayan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide kullanılan plaklar sayesinde dişler istenen hale getirilir.

Şeffaf plak fiyatları; tedavinin sürecine, hafif, orta veya ağır şekilde sınıflandırmalara göre değişir. Bu yazımızda TDB verileri göz önünde bulundurularak şeffaf plak fiyatları incelenmiştir.

Şeffaf Plak Fiyatları 2024 Yılı Veriler

şeffaf plak fiyatları

Şeffaf plak fiyatları TDB verileri incelendiğinde 2024 yılı itibariyle 25.000 TL – 50.000 TL arasında değişiklik gösterir. Bu tedavi süreci tamamen kişinin çene yapısı, dişlerinin dizilimi ve tedaviye verdiği özene göre değişiklik gösterdiği için fiyatlandırma da değişebilir.

Tedavi sürecinin uzaması fiyatı da doğal olarak arttıracaktır.

Şeffaf plak fiyatları plak üretiminde kullanılan ham maddenin ne olduğuna bağlı olarak da değişebilir. Birçok etken plağın fiyatını etkileyebilir.

Aynı zamanda plağın tek çene mi yoksa çift çene için mi kullanılacağı da fiyat farklılıklarına sebep olur. Son fiyat bilgilerini almak için 2024 yılı verilerini tablomuzdan inceleyebilirsiniz.

Invisalign şeffaf plak fiyatları 2024 yılı itibariyle tabloda verilmiştir:

TedaviTedavi ÖzelliğiFiyat (KDV Hariç)Fiyat (%10 KDV)
Şeffaf Plakla Ortodontik TedaviHafif23.868,18 TL26.255,00 TL
Şeffaf Plakla Ortodontik TedaviOrta32.954,55 TL36.250,00 TL
Şeffaf Plakla Ortodontik TedaviAğır44.827,27 TL49.310,00 TL

Şeffaf plakla yapılan tedaviler hafif orta ve ağır olmasına göre gruplandırılır. Tedavi sürecine göre de fiyatlandırmalar değişiklik gösterebilir.

Daha detaylı bilgi almak ve kafanızdaki soruları cevaplandırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman hekimimiz ücretsiz muayene sonrasında sizin için en uygun tedavi planını oluşturacaktır.

Hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için "Invisalign" başlıklı sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: "Invisalign"

Şeffaf Plak Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Diş telleri hem görünüş hem de kullanım açısından kişinin hayat kalitesini düşürür. Bu nedenle zamanla alternatif tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Şeffaf plak uygulaması da bunlardan biridir.

Şeffaf plak tedavisi diş hekimliğinde yenilikçi yöntemler arasında yer alır. Bu yöntemde kişiye özel şeffaf plaklar hazırlanır. Plakların hazırlanması aşamasında da 3 boyutlu yazıcılar kullanılır.

Pek çok ortodontik bozukluk için şeffaf plak kullanılabilir. Gün içerisinde çıkarılabilir olması, şeffaf olması sayesinde görünmemesi, ağrının minimuma indirilmesi gibi avantajları vardır.

Şeffaf Plak Kullananlar

şeffaf plak fiyatları

Şeffaf plak kullananların tecrübelerine göre şeffaf plaklar;

  • Görünmez olması,
  • İstendiği zaman çıkarılıp takılabilmesi,
  • Ağrı ve batma hissi yaşatmaması gibi özellikleri ile ortodontik tedavilerde hastaların memnun olduğu bir tedavidir.

Plaklar ve süreç hakkında kafanızda soru işaretleri olabilir. Şeffaf plak ne işe yarar, nasıl kullanılır ve tüm tedavi süreci hakkında bilgi almak için “Şeffaf Plak Tedavisi Hakkında Tüm Merak Edilenler!” adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Öneri İçerik: Şeffaf Plak Tedavisi Hakkında Tüm Merak Edilenler!

Şeffaf plak fiyatları ve tedavi süreci hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz muayene hizmetimizden faydalanabilirsiniz.