Vidasız implant nedir nasıl uygulanır ve kimlere uygulanır gelin yazımızda detaylı bir şekilde açıklayalım. İmplant; eksik dişlerin yerine uygulanan normal dişlerin yerini alan yapay diştir. Genellikle alt kısımda kök görevi gören vida kısmı ve üzerinde diş kısmı olur.

Vidasız implant ise vida olmaksızın ağıza yerleştirilir. Yine bu tedavide de implantın sabit durması için çeşitli uygulamalar yapılır. Gelin yazımızda vidasız implant kimlere uygulanır ve nasıl uygulanır açıklayalım.

Vidasız İmplant Nedir?

Konumuza vidasız implant nedir nasıl uygulanır soruları ile başlayalım. İmplant eksik dişlerin yerine kullanılan yapay diştir ve genellikle iki parçadan oluşur. Bu iki parçadan birisi çeneye yerleştirilen kök diğeri ise üst kısımda kalan yapay diştir.

Vidasız implantta ise kök kullanılmaz. Titanyumdan yapılan bu yapay diş çene kemiğine vidalanmaz. Ancak çene kemiğinde açılan küçük bir boşluğa yerleştirilir. Bu sayede sabit bir şekilde durur. Bu tedavi yöntemi her hasta için uygun değildir. Vidasız implant nedir sorumuzu cevaplandırdıktan sonra bu işlem kimler için uygulanabilir gelin birlikte inceleyelim.

Öneri İçerik: "İmplant Nedir?"

Vidasız İmplant Kimlere Uygulanır?

vidasız implant nedir nasıl uygulanır

Vidasız implant nedir nasıl uygulanır sorusundan sonra şimdi de bu tedavi kimler için uygulanabilir açıklayalım. Bu tedavi için diş hekimi hastanın ağız yapısını inceler. Bu inceleme sırasında 3 önemli alan vardır.

Bunlar;

  1. Diş kökleri,
  2. Diş kemiği,
  3. Diş eti olarak sıralanabilir.

Bu incelemeler sonucunda hekim hastanın bu tedavi için uygun olup olmadığına karar verir. Bunun yanı sıra hastanın kalp, şeker gibi hastalıklarının olup olmaması da doktora bildirilmelidir. Vidasız implant yaptıranlar iki üç gün içerisinde iyileşir ve normal bir şekilde yeme içmeye devam edebilirler.

Sizin de eksik dişleriniz varsa bu uygulamaya uygunluğunuzun tespiti için uzman kadromuz tarafından verilen ücretsiz muayene hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bunun sonucunda tedavi süreciniz diş hekiminiz tarafından sağlıklı bir şekilde planlanır. Hizmetlerimiz kısmından daha detaylı bilgi alabilir ve aklınıza takılan herhangi bir sorun için bize ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimiz: Diş İmplantı

Vidasız İmplant Nasıl Yapılır?

vidasız implant nedir nasıl uygulanır

Vidasız implant nedir nasıl uygulanır gelin daha detaylı inceleyelim. Bu uygulama genellikle 2 veya 3 randevu sonucunda tamamlanır. İlkinde muayene ve diş ölçüsü alma ikincisinde de yerleştirme işlemi yapılır. Gelin bu işlemlere daha yakından bakalım.

Vidasız implant nasıl yapılır?

  • Diş hekimi hastanın ağız yapısını detaylı inceler ve tedaviye uygunluğuna karar verir.
  • Hastanın ağız ve çene yapısı uygunsa ağzından ölçüler alınır.
  • Laboratuvarda hastanın dişleri hazırlanır.
  • Hastaya anestezi uygulanır ve kök kısımları için çenede boşluklar açılır.
  • Bu boşluklara titanyum implant parçaları yerleştirilir ve yapay diş konumlandırılır.

Genellikle diş yerleştirme işlemi 45 dakika sürer ve hasta herhangi bir acı hissetmez. Sonrasında ise birkaç gün içerisinde iyileşme gerçekleşir. Genel olarak implantların nasıl yapıldığını merak ediyorsanız öneri içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Öneri İçerik: "İmplant Nasıl Yapılıyor?"

Vidasız implantta bekleme süresi vida kullanılan implant çeşitlerine göre daha azdır. Çünkü vidalama yapıldığında vidaların yerleşmesi ve yaraların iyileşmesi için 2-3 aylık bekleme süresi vardır. Bu implantı yaptırdıktan sonra doktorunuzun önerilerini uygulamanız önerilir. Genellikle uygulama sonrasi ilk günlerde ılık ve yumuşak yiyecekler tüketilmesi tavsiye edilir.

Diş problemleri tedavi edilmediği takdirde daha büyük problemlere sebep olabilir. Bu nedenle bu problemlerin en kısa sürede teşhisinin yapılması ve tedaviye başlanması oldukça önemlidir. Siz de diş problemleriniz hakkında sormak istedikleriniz için bize ulaşabilir ücretsiz muayene hizmetinden faydalanabilirsiniz.