Zirkonyum diş kaplama popüler diş tedavileri arasında olan diş estetiği uygulamalarının başında gelir. Dişlerdeki çürükler, renk bozuklukları ve çeşitli problemlerde kullanılan bir kaplama yöntemidir.

Özellikle estetik diş tedavilerinde, gülüş tasarımında kullanılır. Estetik görünümüyle de ön dişler için sıkça tercih edilen bir kaplamadır.

Zirkonyum renk değişimine ve basınca dayanıklılığı ile kaplama için ideal bir malzemedir. Peki zirkonyum diş fiyatları nasıl değişir gelin birlikte inceleyelim.

Zirkonyum Diş Fiyatları

zirkonyum diş fiyatları

Zirkonyum kaplama özellikle de estetik görünümü nedeniyle ön dişlerde ve gülüş tasarımında sıkça kullanılır. İçeriğinde hiç metal bulundurmayan bu malzeme doğal olması ile de öne çıkar.

Tedavinin başlangıcında yapılacak dişler ve hangi rengin uygulanacağına karar verilir. Bu kaplamalar dayanıklılığı sayesinde özellikle diş hijyenine dikkat edildiğinde uzun yıllar kullanılabilir.

Zirkonyum diş fiyatları kliniğe, tedavi şekline ve sizin dişlerinizdeki probleme göre değişebilir. Genel bilgi almak istiyorsanız TDB’nin verileri baz alınarak oluşturulmuş zirkonyum diş kaplama fiyatlarını tablomuzu inceleyebilirsiniz. Net fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Zirkonyum Diş KaplamaFiyat
Zirkonyum Kuron Kaplama4.580 TL
İmplant Üstü Zirkonyum Diş6.550 TL
Zirkonyum Dolgu6.800 TL
Tek Diş Geçici Kaplama980 TL
Kaplama Diş Sökümü940 TL
Zirkonyum Gülüş Tasarımı77.500 TL

Zirkonyum diş fiyatları 2024 yılında tabloda gördüğünüz şekildedir. Ancak bu fiyatlar genel veriler olup klinikten kliniğe göre değişiklik gösterebilir. Hem probleminizi net bir şekilde görebilmek hem de tedavinizin planlanması için diş hekimine görünmeniz gereklidir. Bu sayede tedavinizin fiyatını da en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Öneri İçerik: Porselen Diş Kaplama

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum doğal dişe benzerliği ile hastalara estetik bir görünüm sunmak için sıkça kaplamada kullanılır. Bu tedavi sürecinde dişlerdeki probleme bağlı olarak fiyatlar değişim gösterir. Kaplama bazen tek bir diş için bazen de tüm dişlere uygulanır. Tek dişe uygulanan zirkonyum diş fiyatları 2024 yılı verilerine göre 4.580 TL’den başlar.

Kaplama fiyatları tedavi sürecine ve hastanın ağız yapısına göre değişiklik gösterebilir. Bu tedavi tek diş için veya birden fazla diş için de tercih edilebilir. Bu nedenle diş hekimine danışarak en sağlıklı fiyat bilgisini alabilirsiniz.

Zirkonyum Gülüş Tasarımı Fiyat 2024

zirkonyum diş fiyatları

Dişlerin daha estetik görünmesi için yapılan tedaviye zirkonyum gülüş tasarımı denir. Bu tedavide öncelikli olarak diş hekiminizle görüşmelisiniz. Sonrasında ise diş hekiminiz tarafından kaplama yapılacak diş sayısı ve tedavi süreci belirlenir. Peki zirkonyum gülüş tasarımı fiyat 2024 yılında ne kadardır?

  • Bir diş zirkonyum kaplama: 2500 TL – 5000 TL
  • Tüm dişlerin zirkonyum kaplanması: 50.000 TL – 80.000 TL

Zirkonyum diş fiyatları gülüş tasarımı için de yukarıdaki gibi değişir. Diş hekiminiz ağız yapınıza, diş renginize ve diğer faktörlere bakarak detaylı tedavi sürecinizi hazırlar. Bunun sonucunda da net fiyat bilgisini alabilirsiniz.

Zirkonyum diş kaplama nedir, nasıl yapılır ve işlem detayı ile ilgili diğer tüm merak ettiklerinizi "Zirkonyum Diş Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?" adlı yazımızda bulabilirsiniz.

Öneri İçerik: Zirkonyum Kaplama

zirkonyum diş fiyatları

Diş problemleri ihmal edilmemesi gereken problemlerdir. Bu nedenle probleminizi bir an önce diş doktoruna danışmalısınız. Diş tedavi süreciniz ve fiyat bilgileri için bizimle iletişime geçerek kendi tedaviniz için zirkonyum diş fiyatları izmir nasıl öğrenebilirsiniz. Ayrıca uzman hekimlerimizce yapılan ücretsiz ilk muayene hizmetimizden de faydalanabilirsiniz.